Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizethetem egy összegben...

Kifizethetem egy összegben másnak a lakáshitelét?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, mostanra mondhatni anyagilag egészen jól állok, jól fizető munkahelyem van és sikerült kicsit több pénzt félreraknom az évek alatt. Anyukámnak születésnapja lesz szeptemberben, és arra gondoltam, hogy azzal lepném meg, hogy a még fennálló kb 2,5m forint lakáshitelét kifizetném egy összegben. Sajnos ezt az összeget még évekig fizetné, de szeretném meglepni, hiszen tudom hogy ez tenné a legboldogabbá, ha nem lenne többé hitele. Mindig azt mondogatja, hogy majd ha nem lesz többé hitel akkor boldogabb lesz, mert marad pénze “élni”. Évek óta nem vett magának új ruhát, cipőt, minden ételből a legolcsóbbat veszi és ez annyira bánt engem. Nagyon jó gyerekkorom volt a kevés pénzünk ellenére, rengeteg szeretetet kaptam a szüleimtől, így szeretnék nekik valamit visszaadni én is, mert nagyon megérdemlik. A kérdésem az, hogy besétálhatok-e a bankba úgy, hogy valaki másnak a hitelét szeretném rendezni egy összegben? Soha nem hallottam még ilyesmit senkitől és nem tudom hogy van-e ilyen lehetőség.

2022. júl. 22. 16:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez így igaz 10-es!

Elfelejtettem külön felhívni rá a figyelmet. Tehát jeleznie kell a hitelfelvevőnek, hogy végtörleszteni szeretne.

2022. júl. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!