Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tartozok még mindig?

Miért tartozok még mindig?

Figyelt kérdés

Kb 12 éve kis önerővel, nagyrészt hitelre vettem egy új autót. Pár évig fizettem a törlesztő részleteket. Aztán anyagi gondok miatt nem tudtam tovább, így visszaadtam (elvették) az autót, amit eladtak másnak. Csökkentett összeggel (hosszabb futamidővel) a mai napig fizetem a részleteket lényegében a nagy büdös semmire. Mert ugye kocsim már rég nincs. Kérdeztem a bankot, aszongya a kölcsönt fizetem vissza. De az autót eladták másnak, tehát a banknak nincs vesztesége!! Tulajdonképpen 2 embertől szedik be 1 db autó árát. Na hogy is van ez akkor? Jogos így?

A másik, hogy mit tudnak tenni, ha egyszerűen nem fizetem tovább? Ingatlan nincs a nevemen, csóró senki vagyok. Letartóztatnak, vagy mi? Köszönöm a válaszokat!



#hitel tartozás
2022. júl. 29. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről a bankod tud bővebb tájékoztatást adni, hogy miért kell még mindig törlesztened.


Hogyha nem fizeted, akkor a tartozásod tovább fog nőni, büntető kamat, beperelhetnek és a fizetésedből fognak havonta X összeget levonni.

2022. júl. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Azert az nem semmi hogy fogalmad sincs a saját hiteledrol. Es a dolgokrol.


A bank elarverezte az autot, aki megvette az kifizette nekik az oszeget de az uj tulaj nem fizet utana semmit. Tehat nem szed be ket helyrol penzt a bank. Az eladott autod erteke csokkentette a tartozasodat.


Mondjuk konkret dolgokat irhatnal mint felvett hitel, visszafizetendo osszeg, eladott auto erteke, uj megallapodas szerinti rolesztesi osszeg kitolt futamido hossza stb..

2022. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erősen svájci frank szagú ez a történet.

Azért fizetsz, mert az autód kevesebbet ért, amikor eladták, mint amikor te megvetted. Közben a forint elszállás miatt a tartozásod meg nőtt.

Gyanítom a kamata is elég ratyi.


12 év alatt nem tudtál egy pár milliós hitelt kifizetni? Ennyit arról, hogy mindenki most rohanjon hitelért, mert elinlálja a bank pénzét. Te vagy az élő példa, hogy ez egy baromság.


Pénzügyileg te egy teljes analfabéta vagy. Az ilyeneket imádjáka bankok. Felveszik erőn felül a hitelt, elbasszák kocsira, aztán 20 évig fizetnek.


5 éve kiválthattad volna a hitelt egy alacsonyabb kamatozásúra már rég túllennél rajta, ha lett volna annyi eszed, hogy foglalkozol a dologgal.


Legalább nézd már meg, hogy mennyi most a tartozásod és mennyi idő van még hátra a hitelből.


"mit tudnak tenni, ha egyszerűen nem fizetem tovább"

Végrehajtó és inkasszó amint lesz valami bevételed. Addig meg várnak.

Életed végégig feketén akarsz dolgozni, akkor aztán nyugdíjasént éhen fogsz halni.

Jól tönkreteszed magad egy szaros autó miatt.

2022. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Autóra vettél fel hitelt, grat! A legnagyobb baromság, amit csak lehet csinálni.
2022. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

12 éve fizeted a kocsihitelt? Gondolom kimaxoltad és vettél valami bazinagy, drága SUV-t, mert az a divat, aztán gebasz volt, mikor az erőn felül felvett hitelt nem tudtad fizetni.


Ezért baromság, hogy a JTM 50%-ot enged. Én 30%-tól többet nem engednék, max nettó 1 milla fölötti jövedelemre.


Képzeld, én is vettem kocsit anno. Svájci frank hitelre. Csakhogy én ésszel tettem. Vacak hitel volt ugyan, de sosem kerültem hátralékba, mert amikor felvettem, a fizetésem 18%-a volt a törlesztő, amikor meg a frank elszállt, akkor 29%-a volt, amit még így is ki tudtam fizetni, mert nem vállaltam túl magam.

2022. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!