Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire jár utána a bank,...

Mennyire jár utána a bank, hogy tényleg hiteles-e a munkáltatói jövedelemigazolás?

Figyelt kérdés

Mint ahogy kb. a magyar dolgozók 80 százaléka, én sem a teljes összegű fizetésre vagyok bejelentve, hanem csak minimálbérre. Viszont a munkáltatóm abban partner lenne, hogy állít ki olyan jövedelemigazolást, amiben a teljes bérem szerepel, így nagyobb összegű lakásvásárlási hitelt is felvehetnék. A kérdésem az lenne, hogy rá fog erre jönni a bank? Illetve ebből lehet nekem vagy a munkáltatómnak bármilyen bajom (mármint azom kívül, hogy nem kapok hitelt).


A minimálbért (133 ezer) számlára kapom, a többit készpénzben. Nettó 300 ezer körül keresek egyébként havonta.



2022. júl. 30. 10:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Szoval a munkaltatod siman belemegy, hogy a) irasos bizonyitekot adjon az adocsalasra b) okiratot hamisitson?
2022. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez meglepő lenne, ugyanis pl. a saját bankod látja is a pénzmozgást.

Inkább keresnék jobb helyet ha van ilyen opció

2022. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem túl bonyolult a képlet.


Gondolom azért kell jövedelemigazolás, mert valamilyen hitelt szeretnél felvenni.


Azt is gondolom, hogy a bank kérni fogja, hogy nyissál nála egy számlát és utald oda a fizetésedet, akkor ad hitelt.


Na most, nem kell hozzá egyetemi diploma hogy az ember kikövetkeztesse, hogy az első hónapban, amikor utalják a fizetésed, akkor ki fog derülni, hogy hamis volt a jövedelemigazolás, mert feleannyi pénzt SE kapsz havonta.


Ezt pedig látni fogja a bank is és hivatalból elindít ellentek mindenféle eljárást.

2022. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben nem játszanék ilyennel, mert a pénzmosást, adócsalást a törvény elég durván bünteti, börtönbe is kerülhettek miatta.
2022. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
#Én nem tehetek arról, hogy nem jelent be normálisan..
2022. júl. 30. 12:41
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne tehetnél. Ha nem vállalnád a munkát ilyen feltételekkel, akkor vagyis senki nem tenné, kénytelenek lennének, persze tudom könnyű ezt mondani… De ha lenne opció a környékeden keresnék mást.
2022. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
5# Tehetsz róla, hiszen nem jelented be a bűncselekményt, hanem évek óta aszisztálsz hozzá.
2022. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
A fél ország így van bejelentve, megsúgom. Aki meg bejelent rendesen, az kevesebbet is fizet.
2022. júl. 30. 14:24
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

"kb. a magyar dolgozók 80 százaléka"

Ezt az arányt mégis honnan szedted? Az alja cégeknél lehet, hogy ekkora az arány, de normális helyen nincs szürkefoglalkoztatás.


Ha a cég belemegy, hogy a szürke jövedelmedre adjon ki igazolást, akkor a főnök hülyébb, mint a sokévi átlag. Gyakorlatilag valótlant állít az igazolásban.


"A minimálbért (133 ezer) számlára kapom, a többit készpénzben. Nettó 300 ezer körül keresek egyébként havonta."

Nettó 300 szürke pénzre te miért akarsz lakáshitelt felvenni? Ennyire olyan 90-100 ezres törlesztőt lehet bevállalni (ha csak nem vagy őrült), azaz nagyon max 12 millió körüli hitelt, vagyis önerővel együtt 15 milliós ingatlant tudsz venni.

Ennyiből max Mucsajröcsögén lehet bármit is venni.

2022. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

#9

Pont ez az, hogy nagyon ritkák a normális helyek! Meg ahol bejelentenek rendesen, ott általában ki is dolgoztatják a beledet. Ez egy jó hely, szeretek itt dolgozni, nem fogok váltani.


Nem kellenek nekem az ilyen ostoba, negatív kommentek. Ha 10 milliót fel tudnék venni, akkor

2022. júl. 30. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!