Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire jár utána a bank,...

Mennyire jár utána a bank, hogy tényleg hiteles-e a munkáltatói jövedelemigazolás?

Figyelt kérdés

Mint ahogy kb. a magyar dolgozók 80 százaléka, én sem a teljes összegű fizetésre vagyok bejelentve, hanem csak minimálbérre. Viszont a munkáltatóm abban partner lenne, hogy állít ki olyan jövedelemigazolást, amiben a teljes bérem szerepel, így nagyobb összegű lakásvásárlási hitelt is felvehetnék. A kérdésem az lenne, hogy rá fog erre jönni a bank? Illetve ebből lehet nekem vagy a munkáltatómnak bármilyen bajom (mármint azom kívül, hogy nem kapok hitelt).


A minimálbért (133 ezer) számlára kapom, a többit készpénzben. Nettó 300 ezer körül keresek egyébként havonta.



2022. júl. 30. 10:35
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Van azért spórolt pénzem is pár millió, szóval ki tudnám egészíteni. Meg a jövőben is tudnék félretenni még, igazából többet is tudok keresni havi 300-nál ha még mellette csinálok mást.


Olyan 15 millió környékén már lehet házat venni, ne mondjad már hogy csak 50 millióért lehet😂 Mert az ilyeneket kinevetem. Persze nyilván picit lejjebb kell adni az igényekből, de valahonnan el kell indulni. De ha albérletet fizet az ember egész életében, akkor nem fog haladni sehova.

2022. júl. 30. 18:14
 12/39 A kérdező kommentje:
Más opción gondolkodom most. Ha nagyon hosszú futamidőt vállalsz akkor fel lehet venni 8 milliót akár minimálbérrel is, ez a max 20 éves futamidőre. Persze így nagyjából a dupláját kell visszatörlesztened, egy 5 éves futamidőnél meg elég csak a 25 százalékát, szóval azért nem mindegy. Lenne még egy kérdésem, de ha itt választ kapok rá, akkor nem írom ki új kérdésnek. Valaki meg tudja mondani, hogy mi van akkor ha én vállalom a 20 éves futamidőt, de időközben úgy alakul, hogy vissza tudom törleszteni sokkal hamarabb, akkor erre van lehetőség? Hogy rövidíteni a futamidőt? Illetve nem is a futamidő a lényeg, hanem hogy ne kelljen a dupláját. Vagy mindenképp annyit kell, akkor is ha teszem azt 6-7 éven belül is vissza tudnám fizetni?
2022. júl. 30. 18:25
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ez az, hogy nagyon ritkák a normális helyek"

Na ez az, amit nem vagyok hajlandó elhinni. Se szeri se száma a multiknak, ott soha nem lesz szürkefoglalkoztatás. Szóval még ha nem is vagy irodista, akkor is bőven vannak olyan helyek, ahol nem ügyeskednek.


"Olyan 15 millió környékén már lehet házat venni"

Persze, valami kis faluban, ahol a legközelebbi város 20-30km-re van. Városi házat még vidéken sem veszel már 40 millió alatt.


"fel lehet venni 8 milliót akár minimálbérrel is"

Igen, úgy, hogy kimaxolod a JTM-et és a jövedelmed felét hitelre költöd. Ilyet viszont csak őrültek és pénzügyi analfabéták csinálnak. Okos ember a jövedelme 30%-ától jobban nem adósodik el.


"vissza tudom törleszteni sokkal hamarabb, akkor erre van lehetőség? Hogy rövidíteni a futamidőt?"

Igen, a legtöbb hitel esetében van lehetőség elő- vagy végtörlesztésre, de nem ingyen. Általában az előtörlesztett összeg 1-2%-a szokott a díj lenni, de ezt a banktól kell megkérdezni. Ha végtörlesztesz, akkor idő előtt lezárod és kifizeted a hitelt és le van tudva. Ha előtörlesztesz, akkor pedig vagy a futamidő rövidül, vagy a havi törlesztő csökken, ez megint csak banktól függ, hogy mi történik.

2022. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre válaszolva friss tapasztalat Raiffeisen banktól: a NAV oldaláról letöltött keresetkimutatást és elektronikus számlaértesítőket kértek 3 hónapra visszamenőleg, hogy valóban érkezik, és ekkora utalás a számlámra, majd telefonon felhívták a munkahelyemet, hogy valóban ott dolgozom-e, annyiért, mint állítom, és valóban nem állok-e felmondás alatt.
2022. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

"Persze, valami kis faluban, ahol a legközelebbi város 20-30km-re van. Városi házat még vidéken sem veszel már 40 millió alatt."


Kell a fenének a városi ház. Simán bejárok annyi km-t, autóval kb. 20 perc. Te biztos egy ilyen elkényelmesedett f@sz lehetsz, aki valami nagyobb városba született, és csak úgy tudja elképzelni az életet, hogy ott van a szájába minden. Nyilván el sem tudod képzelni az életet úgy milyen, ha valakit semmivel nem támogatott a családja, hanem csak felnevelte valahol az isten háta mögött egy kis faluban borsod megyében. Hát megsúgom, ahhoz képest rohadtul nagy előrelépés lesz, ha nem kell havonta 100 ezret kifizetnem albérletre, hanem abból a pénzből valami olyat fizetek, ami később legalább az enyém lesz. De megnéznélek hogy te hogy indulnál el a nulláról..


"Igen, úgy, hogy kimaxolod a JTM-et és a jövedelmed felét hitelre költöd. Ilyet viszont csak őrültek és pénzügyi analfabéták csinálnak. Okos ember a jövedelme 30%-ától jobban nem adósodik el."


Te gyökér! Nem most mondtam el, hogy akár 300 felett is tudok keresni havonta??? Simán össze tudok szedni akár havi 400-at is, ha elmegyek a főállásom mellett néha alkalmi melókra, pl. futárkodás..

2022. júl. 30. 20:27
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
#14: Bár a nagy devizahitelezés idejében lettek volna ilyen alaposak a bankok! De neem, akkor minden hülyének adtak hitelt, szinte bemondásra.
2022. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Csúnyán megüthetitek a bokátokat. Gyanús jövedelem igazolásnál jelzi a bank a NAV felé is.
2022. júl. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

"Gyanús jövedelem igazolásnál jelzi a bank a NAV felé is"


Ezt nem tudom, hogy honnan veszed. Ilyen nincs...


De a kérdező kérdésére válaszolva:

Régebben sehonnan nem derült ki, maximum ha bankszámlára kapta a dolgozó a bérét, de arra is lehetett sok-sok különböző magyarázat, hogy miért csökkent (keresőképtelen állományra járó táppénz stb.).


Viszont a 14-es hozzászóló válasza igencsak aktuális. Nálam azzal a különbséggel, hogy telefonon nem adok ki semmiféle ilyen jellegű adatot (érzékeny adat) senkinek, mert leellenőrizhetetlen a vonal másik végén lévő fél és annak jogosultsága.

2022. júl. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

És mi van ha én azt mondom, hogy a pénzem felére készpénzben van szükségem, ezért én azt abban kérem es kapom a cégemtől? Ennyi, a többihez semmi közül nincs..

2022. júl. 31. 11:47
 20/39 anonim ***** válasza:
84%

"Kell a fenének a városi ház."

Ízlések és pofonok. Hiába lehet vonzó a falusi ház nyugalma, de én tuti nem költöznék a várostáblán kívülre. Nem vonz, hogy csak egyetlen bolt legyen a közelben, ami délután 5-kor bezár.

Nomeg, az én munkámhoz elengedhetetlen a stabil és gyors Internet, ami a falvakban többnyire nem elérhető.


"Nyilván el sem tudod képzelni az életet úgy milyen, ha valakit semmivel nem támogatott a családja"

"De megnéznélek hogy te hogy indulnál el a nulláról.."

A családom abban támogatott, hogy taníttatott és a szüleimnél lakhattam 32 éves koromig. 20 éves korom óta dolgozok, azzal, hogy a szülőkkel éltem, megspóroltam az albérletet, amit kidobott pénznek véltem mindig is. De munka mellett megcsináltam egy egyetemet és 12 éven át tettem félre lakásra. Ennek köszönhetően most saját lakásom van. Nem kaptam aranytálcán a dolgokat, megdolgoztam azért, amim van.


"Te gyökér! Nem most mondtam el, hogy akár 300 felett is tudok keresni havonta???"

Persze. Hivatalosan van egy minimálbéres állásod, meg a boríték, amit a főnök akármikor visszavehet és semmit nem tehetsz ellene. Ugyanúgy bizonytalan, mint a mellékjövedelem. Bizonytalan jövedelemre balgaság hitelt felvenni.

2022. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!