Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire jár utána a bank,...

Mennyire jár utána a bank, hogy tényleg hiteles-e a munkáltatói jövedelemigazolás?

Figyelt kérdés

Mint ahogy kb. a magyar dolgozók 80 százaléka, én sem a teljes összegű fizetésre vagyok bejelentve, hanem csak minimálbérre. Viszont a munkáltatóm abban partner lenne, hogy állít ki olyan jövedelemigazolást, amiben a teljes bérem szerepel, így nagyobb összegű lakásvásárlási hitelt is felvehetnék. A kérdésem az lenne, hogy rá fog erre jönni a bank? Illetve ebből lehet nekem vagy a munkáltatómnak bármilyen bajom (mármint azom kívül, hogy nem kapok hitelt).


A minimálbért (133 ezer) számlára kapom, a többit készpénzben. Nettó 300 ezer körül keresek egyébként havonta.



2022. júl. 30. 10:35
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
29. Egyhatos J-s Astra.
2022. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Sedan
2022. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Nem vonz, hogy csak egyetlen bolt legyen a közelben, ami délután 5-kor bezár"


Ha városba járok melózni, akkor akár minden nap be tudok vásárolni, ez nem akkora probléma ami miatt én hajlandó lennék 2x-3x annyit adni egy lakásért (már ha tudnék egyáltalán). Plusz még nem is érezném annyira jól magamat, mint vidéken. Szóval jah, ahogy mondta, ez már az ízlés kategória.. Én nem szeretem túlzottan a forgalmas városokat.


"A családom abban támogatott, hogy taníttatott és a szüleimnél lakhattam 32 éves koromig. 20 éves korom óta dolgozok, azzal, hogy a szülőkkel éltem, megspóroltam az albérletet, amit kidobott pénznek véltem mindig is."


Vagyis arany életed volt hozzám képest. Nem ezt hívják nulláról indulásnak. Én nem tehettem volna meg, hogy szüleimnél lakjak, mert ott csak fele annyit tudtam volna keresni, plusz nem is jöttem volna ki túl jól a részeges apámmal, meg a jehovista család többi tagjával sem (ha nem hiszek abban a vallásban amiben ők, nem is nagyon engedték volna hogy ott maradjak).


"Persze. Hivatalosan van egy minimálbéres állásod, meg a boríték, amit a főnök akármikor visszavehet és semmit nem tehetsz ellene. Ugyanúgy bizonytalan, mint a mellékjövedelem. Bizonytalan jövedelemre balgaság hitelt felvenni."


Amióta itt dolgozom, soha senkivel nem fordult még elő ilyesmi, még azzal sem, aki részegen jött dolgozni és lebukott.. ilyenekkel azért nem játszanak. Mellesleg ha mégis előfordulna, akkor váltanék. Nincs itt semmi bizonytalanság, aki akar az talál munkát.

2022. aug. 3. 08:53
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs itt semmi bizonytalanság, aki akar az talál munkát."

Akkor miért nincs olyan munkahelyed, ahol rendesen bejelentenek és nem szürkén foglalkoztatnak?

2022. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

#34

Lehetne, de nem váltok. Mint mondtam, itt jól érzem magamat, itt jó a társaság, és nem egy vérgetsi főnök ugrál feletted, akinek csak a profit a lényeg. Szinte nem is érzem munkának, szívesebben vagyok a munkahelyemen mint otthol. Ami had ne mondjam, ku*va nagy ritkaság!

2022. aug. 13. 10:03
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"szívesebben vagyok a munkahelyemen mint otthol. Ami had ne mondjam, ku*va nagy ritkaság"

Gyakoribb, mint hinnéd! Kb. mindenhol ez a helyzet, ahol az asszony egy házisárkány.

2022. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

#36


Jó ebben van valami😃

Nekem csak egy házisárkány bérbeadót sikerült kifognom nem rég, de amint lehet menekülök tőle.

2022. aug. 13. 13:04
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Gyakoribb, mint hinnéd! Kb. mindenhol ez a helyzet, ahol az asszony egy házisárkány.


Ezért van az, hogy 45-50 felett munkamániássá váli a f.szi, csak ne kelljen otthon annyit lennie.

2022. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Meg ezért népszerű a horgászás ebben az életkorban.

Tudod: a halász azért megy a tóra, hogy halat fogjon. A horgász meg azért, hogy ne legyen otthon.

2022. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!