Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Féltem a megtakarításaimat a...

Féltem a megtakarításaimat a kormánytól: Mi lesz államcsőd esetén? Mi az, amire nem tudja rátenni a kezét?

Figyelt kérdés

Jelenleg államkincstárnál, MagNet bankban van megtakarításom, amiket gondolom könnyedén el tud érni az állam... valamint a magyarországi K&H-nál euro ETF-ekben... amihez gondolom szintén hozzá tud férni, mert magyar fióktelep. Vagy nem?


Szeretnék olyan helyre is félretenni, amihez tuti nem fér hozzá a magyar állam baj esetén.


Első gondolat egy osztrák számla nyitása, gondolom akár virtuálisan is lehet nyitni... de az nem igazán kamatozik. Milyen lehetőségeim vannak még?



2022. júl. 31. 18:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%

Mar multkor leirtam, mivel az orszag fokent forintban van eladosodva ezert technikailag nem nagyon tud csodbe menni, mert annyi forintot nyomtat amennyit akar. Vagy hoz letre digitalis formaban.


Rohadt messze vagyunk az allamcsodtol, foleg ha azt nezzuk, hogy magas inflacio es a meg mindig magas fogyasztas miatt az allamnak rekordbevetele van pl az afabol.. plusz a vartnal jobban no a gazdasag is.


De ahogy irtak korabban az EU megmentene. Nem erdeke egy tagalammanak allamcsodje, meg ha nem is kedvelik az Orbant. Pl a nemetek biztos nem engednek, eleg szarul erintene oket is mivel nekik szerelunk ossze.

2022. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

1. Nem lesz államcsőd

Kerdésedre a válasz:

2. Kriptovaluta, befektetési arany, ingatlan, sportrelikviák, festmény, óra, speciális italok.

2022. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%
#11 Minél több forintot nyomtat az állam, annál kevesebbet fog érni. Itt nem a csődtől kell félni, hanem az inflációtól.
2022. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
59%
Nyilvan 13as. Ez egy ismert kovetkezmeny. Ennyire reszletesen nem akartam itt belemenni.
2022. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Sziasztok! És most,h Amerika államcsődöt jelentett,most mi a véleményetek? Itt kelle-e most félni? Jó helyen van-e a bankban a pénzünk? Eddig nem éreztem félelmet,most viszont nem tudom,hogy mit gondolhak? Mi a Ti véleményetek?
2023. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Te valami alternativ valosagban elsz? Semmilyen amerikai allamcsod nincs.
2023. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Milyen államcsőd jóember? :DDD
2023. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Jóember nem nézed a híreket?
2023. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
De különben is,miért vagy ilyen patkány? Hogy engedheted meg ezt a stílust embertársaddal? Feltettem széoen egy kérdést,te meg alig vártad,h valakibe belerughass? Mond ember vagy állat vagy? Normális stílusban,ha nem tudsz írni,akkor ne tedd.Ilyen kis idétlen ostoba,nagyot képzelő kis majmok miatt tart is a világ,mint te.Aludjál szépen,ne itt írogass.
2023. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Tanulj egy kicsit az adósságplafonról haver!
2023. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!