Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Féltem a megtakarításaimat a...

Féltem a megtakarításaimat a kormánytól: Mi lesz államcsőd esetén? Mi az, amire nem tudja rátenni a kezét?

Figyelt kérdés

Jelenleg államkincstárnál, MagNet bankban van megtakarításom, amiket gondolom könnyedén el tud érni az állam... valamint a magyarországi K&H-nál euro ETF-ekben... amihez gondolom szintén hozzá tud férni, mert magyar fióktelep. Vagy nem?


Szeretnék olyan helyre is félretenni, amihez tuti nem fér hozzá a magyar állam baj esetén.


Első gondolat egy osztrák számla nyitása, gondolom akár virtuálisan is lehet nyitni... de az nem igazán kamatozik. Milyen lehetőségeim vannak még?



2022. júl. 31. 18:40
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
Figyelj kicsi hurka. 1, Nő vagyok, 2 kicsit idős ahjoz,h így beszélj velem.Nyilván nem véletlenül kérdeztem.Te meg jobb,ha tanulsz egy kis tiszteletet csipás. Nagyon elengeditek magatokat,hová vezet ez,nem tudom,de az egészen biztos,hogy nagyobb baj ez,mint bármilyen bankcsőd.Te mostmár játsz el magaddal és ne is okoskodj.A kérdésemre szeretnék normális emberektől véleményeket kapni.Te iratkozz le,nem vagy segìtőkész,ezáltal nem vagy ide való.Cső
2023. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
A családomnak készítettem a vacsorát kismajom,és közben több dologra figyeltel,remélem meg tudod bocsájtani h rosszil irtam.bankcsődre gondoltam,de ha olyan marha okps vagy akkor érthetted volna jól is,és nem ilyen hülye modorban írkálsz szarságokat nyekenyóka
2023. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A bankcsőd nem államcsőd. Vagy amikor itthon becsődölt a Postabank 20+eve akkor államcsőd volt? Nem
2023. márc. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Na nekifutok mégegyszer.ROSSZUL ÍRTAM.Most bankcsőd van,nem államcsőd,de ezen ne lovagoljukn már.Menjünk tovább,mert már írtam,h elírtam.De mindeki tudja,tisztábab van ezzel.Nem ez a kérdés,de le ne vedd már a fejen.A lényegre válaszolj.Hagyd az államcsőd dumát.Töröl.töröl... Lépjünk ezen túl,ne lovagokj tovább kérlek.Egy félreírt mondaton nem kell ennyit rágídni.Hát persze,h nagyon nem mindeggy,de akinek van egy kis esze,az levágja,h miről is lenne szó.Ne menjünk tovább ezen a vonalon.
2023. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
A kérdésem újra felteszem.Mi a Ti véleményetek,a nem rég hallott bankcsőddel kapcsolatban,amihez elvileg semmi közünk nincs.Érinthet -e mégis ez minket bármilyen formában? Lehet-e a pénzünk kicsit is veszélyben? Vagy a kamatozás miként érinthet...stb? Nem értek hozzá,nem látok rá.Ezért kérdezlek Titeket,akik okosabbak elvileg ebben a témában.Köszönöm,ha emberi módon,normálisan válaszolsz.
2023. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

De miert nem ugyanarrol a felhasznaloi fiokrol teszed fel a kerdest? Nagyon zavaro, nem is tudjuk, tenyleg a kerdezo vagy-e...


"Érinthet -e mégis ez minket bármilyen formában?"

Igen, ertinthet. A BNP Paribas (Europa masodik legnagyobb bankja) reszvenyeinek kereskedese maris felfuggesztesre kerult a parizsi tozsden.


"Lehet-e a pénzünk kicsit is veszélyben?"

Persze, a FIAT penzek mondvacsinaltak, mindig veszelyben vannak.


"Nem értek hozzá,nem látok rá."

Csak olvasnod kell hozza, semmi kulonleges kepesseg ehhez nem kell.


A legrosszabb dontes, hogy bemesz a bankba kivenni a penzed. Pont ezert kerult bajba a SVB is. Semelyik banknak nincs annyi keszpenze, hogy mindenkit ki tudjon szolgalni. Minel tobben mennek be, annal kevesebb eselye van, hogy fennmarad a bank.


Allamcsod eseten mindent el fognak venni. Nem csak a penzed a bankban, hanem az ertektargyaid, ingatlanjaid. Tok mindegy, hogy keszulsz esetleges csodre, meg fogod szivni.

2023. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nekem csak 1 felhasználó fiókom van,így ezt nem is értem. Viszont a hozzászólásod értékes számomra.Köszönöm
2023. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!