Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörleszthetem a babaváró...

Végtörleszthetem a babaváró hitelemet anélkül, hogy visszamenőleg igénybe vett kamattámogatást ki kelljen fizetnem, ha már teljesült a kamatmentesség kritérium (megszületett azóta a második gyerekünk)?

Figyelt kérdés

Külföldre költözésen gondolkozunk, a hitel kamatmentesség adott, mert a felvétel óta született gyerekünk.

Tehát még költözés előtt végtörleszthetek, hogy utána büntetőkamat nélkül elsétálhassunk?



2022. aug. 6. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
10-nek: úgy értettem, hogy mindenki -akinek van lehetősége- elhúz a hanyatló nyugatra, és akik itt maradnak, azok -általában a fideszre szavaztak- majd fizetik a kamattámogatást.
2022. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
73%

Igen, végtörleszthetsz. De amúgy ha megtartod a magyar lakcímedet, akkor nincs büntetőkamat. Nekünk az áll a szerződésben, hogy magyar lakcímkártya kell, nem pedig az, hogy életvitelszerűen itt éljünk. Az állandó magyar lakcímedről pedig elvileg csak végleges letelepedéskor kell lemondani elvileg, és akár éveket is eltölthet az ember másik országban végleges letelepedés nélkül úgy, hogy ott van a tartózkodási helye. Minden külföldre ment ismerősöm megtartotta a magyarországi lakcímét.

De ha biztosabbnak érzed a végtörlesztést, tedd azt.

Most engem is foglalkoztat ez a téma, mert mi is felvettük a babavárót, és mi sem maradnánk itt.

2022. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
17%
12-es, köszönjük nektek is, hogy fizethetjük a kamatotokat, míg ti továbbálltok az országból.
2022. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!