Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha egy pár felvesz...

Mi történik ha egy pár felveszi a CSOK-ot 2 gyerekre előre, de a feleség vagy a férj meddő, amit nem tudtak, vagy pedig minden terhességkor elvetél?

Figyelt kérdés

Ilyenkor visszakell fizetni a pénzt kamatostol? ismertek olyan párt akikkel ez megtörtént?

Az összes ismerősöm igy vett házat Magyarországon. Nem tudom pontosan hogy működik mert külföldön élek, amikor Magyarországon laktam akkor nagyon uj dolog volt.


2022. aug. 14. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizetnek. De mielőtt felveszik, vizsgáltassák ki magukat. Ez saját felelősség. A tőbbit a bankban megmondják.
2022. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van örökbefogadás is.
2022. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltak erre is a törvényalkotók.

A meddőség egy olyan vis maior, amiről nem a hitelt felvevő tehet.

Ilyenkor a CSOK összegét kell visszafizetni, hiszen nem teljesült az amire a támogatást kapták, ellenben nem kell megfizetni azt az emelt kamatot amivel egyébként a visszafizetés járna.

De az nem elég önmagában, hogy jelzik, meddőség miatt nem sikerült a gyerek, hanem időben meg is kell kezdeni a meddőségi kezeléseket és a mesterséges megtermékenyítési eljárásokon is át kell esni hozzá. Vagyis ha még így sem sikerül a baba akkor lehet simán visszafizetni emelt kamat nélkül.

[link]

2022. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom felvett vagy csokot, vagy babavárót, és meddő a felesége.

Mesterséges megtermékenyítéssel összejött végül a baba, de pár hetesen elvetélt. Állítólag ilyenkor nem kell visszafizetni az egy gyerekre felvett csokot\hitelt! Ez igaz lehet?

2022. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Igen, a 3-asba betettem a linket, azon említik a kivételek között amikor nem is kell visszafizetni a CSOK-t. De a pár hetes az nem elég sajnos, 24 hetes kor utáni vetélés az ami ilyen.
2022. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
29%
Szánalom ez a CSOK. Eleve a hitelt csak egyedülállóknak tenném lehetővé. Család soha nem vehetne fel hitelt. Attól csak tönkremegy a család.
2022. aug. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem hitelt barkinek joga van felvenni, csaladi allapotton fuggetlenul.

A CSOK szerintem nem igazsagos mert egyedulallok nem kapnak semmit, meg egy kis garzonra sem. A CSOKosok miatt nagyon megnott a kereslet, ezert mentek fel az arak. 20-22 eves fiatalok vesznek hazat, ugy hogy alig dolgoztak valamit eletukben, epp hogy befejeztek az iskolat. De mondom hogyan? Mondjak nekem hogy hat babavaro meg csok es mindenki igy csinalja. Nalunk 2 ev munkaviszony ha nincs meg akkor a legtobb bank nem ad jelzaloghitelt. Utananeztem, Magyarorszagon 3 ev TB jogviszony kell ami egy iskolasnak is megvan, vagy olyannak aki allaskeresesi jaradekot kapott.

2022. aug. 15. 02:49
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
#6 Szerintem te nem érted sem a hitel lényegét sem a családét.
2022. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

#7 Szóval nem is itt élsz, tehát fogalmad sincsen a valóságról.

1. Nem vesznek 20-22 évesek házat.

2. nem a CSOK miatt mentek fel az árak, mivel a CSOK új lakásra szól magas összeggel, használt lakásra nagyon alacsony a támogatás és nem csak az új, hanem a használt lakások ára is nagyon megemelkedett.

3. nálatok nincsen CSOK, ahogy más országban sem, a lakásárak azonban az elmúlt években mindenhol ugyanolyan meredeken nőttek a régióban.

4. munkaviszony kell a CSOk igényléséhez.

5. már megszületett gyerek után egyedülálló szülő is igényelheti.

6. a CSOK neve maga Családi Otthonteremtési Kedvezmény, vagyis pont az a célja, hogy a meglevő családokat segítse otthonhoz jutni vagy a családalapítás előtt álló házaspároknak segítsen otthont teremteni.

7. A 3 év TB jogviszony (helyett 2 év) nem valamikor kell összejöjjön, hanem a CSOK igénylésekor éppen kell meglegyen és az azt megelőző 180 napban folyamatosnak kell lennie.

8. egy lakás/ház ára akkora, hogy a hitelt 20-30 akár 40 évig fizetik akik felveszik. Tehát épp az a lényeg, hogy minél hamarabb megtegye az illető és legyen lakása, közben meg ne kelljen bérleti díjat fizetnie valaki más zsebébe, hanem ugyanazt az összeget a saját lakásának hitelére tudja költeni.

9. a CSOK maga csak elnevezésében lett most kitalálva, Magyarországon 1993 óta létezik a lakástámogatás gyerekvállaláshoz. Korábban Szociálpolitikai Kedvezmény volt a neve, a szocpol bevezetésekor többet ért a lakások akkori árához képest mint a mostani CSOK, csak nem volt mellé támogatott hitel. Ezt az első Orbán kormány vezette be még 1999-ben és utána volt lehetőség támogatott forint lakáshitelre alacsony kamattal a lakásvásárláshoz. Csak ahogy Bajnai kormánya 2009-ben eltörölte a szocpol-t mert nem volt pénz az államkasszában, úgy 2004-ben Medgyessy kormánya meg eltörölte ezt a támogatott forinthitelt ugyanezért és ez vitte bele a devizahitelezésbe az embereket, ez okozta utána a hatalmas devizahiteles válságot az országban. Ez a kedvezményes és forint hitel ad lehetőséget arra, hogy megfizethető és stabil hitelhez jussanak a családok.

10. banki hitelt bárki felvehet lakásvásárláshoz, családi állapottól függetlenül, még lakástakarékosságra is van lehetőség, amihez utána kedvezőbb kamatozású hitelt ad az adott lakástakarék pénztár. Ez így is kedvezőbb az egyén számára, mintha évtizedeken keresztül bérleti díjat fizetne a lakása után csak hitel törlesztése helyett.

2022. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8: ha az én csinált családom, akkor annak a lényege max. élettársi kapcsolat, gyerek nem kell, majd talán 45-46 évesen, lakás meg elég 60 évesen. Addig úgy se tudja az ember hol akar élni, hol kap jó munkaajánlatot, stb.
2022. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!