Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mondják azt, hogy aki...

Miért mondják azt, hogy aki hitelt vesz fel az nem normális?

Figyelt kérdés

Biztos én vagyok az egyetlen aki rossz pontján él az országnak, mindenhol másutt tejben-vajban fürdőző kánaán van, de számtalanszor belefutottam már ebbe a megállapításba.


Ha 1 millió lenne a nettóm és nem kellenének kiadásaim, akkor is kb 25-30 hónapot várhatnék egy lakásra, egy felújítandó házra dupla ennyit, ha pedig építkezni szeretnék akkor olyan 80 hónappal kalkulálhatok, tehát közel 7 évet a fenti eshetőséggel.


Na most ezzel szemben nekem még az önerőhöz is kölcsön kellett kérnem a családból, hogy legalább az ne hitelből menjen, vagy két opció lett volna:

- maradok anyámék nyakán

- albérlet örökre


Egyébként nem most, hanem 3 éve vettem fel hitelt, tehát annyival "jobb" volt a helyzet, mint most, de akkor sem értem, hogy amikor kategorikusan kijelenti valaki azt, hogy őrültség a mai világban hitelt felvenni.


Ezek az emberek miért nem értik meg, hogy nem mindenki örököl 100 milliókat meg kap lakást csak úgy?

Hiába maradok otthon a szülőknél és kuporgatok, elértéktelenedik a pénzem.


Szóval, miért is vagyok hülye a sorstársaimmal együtt, akik csak a hitel segítségével tudtak elindulni?



2022. aug. 16. 17:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(bocs a hibákért, telefonról vagyok és az autocorrect javít kedve szerint)
2022. aug. 16. 17:10
 2/17 A kérdező kommentje:

Ja, és kíváncsiságból jöhetnek az ellenpéldák, hogy ki-hogy oldotta meg önerőből az elmúlt 10 évben, hitel nélkül.


Én 7 éve dolgozok, utána elég hamar elmentem albérletbe, ezidő alatt elutazgattam a pénzem, de ha nem teszem és csak félrerakok akkor is max. az önerő jött volna ki belőle. Sajnos amikor vettem akkor a csok miatti hitelláz már javában tartott és meredeken íveltek fel az árak, tehát a "még 6 millióért hozzájutotam most 20-al kiszállok" nálam már nem játszott.

2022. aug. 16. 17:16
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Kik mondják? Hol?
2022. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jellemzően azon ismerősi köröm, akiknek csak megszületni volt nehéz, mert mindent megkaptak, illetve sokat találkozom vele gazdasági fórumokon is, konkrétan azzal a felütéssel, hogy az emberek semmit nem tanultak a devizaválságból? Hát én például nem, mert még 18 sem voltam.
2022. aug. 16. 17:32
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem őket kérdezed akkor, hogy miért mondják?
2022. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, az a "válasz", hogy biztos lett volna más megoldás meg rögtön jön a turkálás a pénztárcámban, hogy szerintük min tudnék spórolni. Hányinger
2022. aug. 16. 17:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megválaszoltad a saját kérdésedet, gratulálok.
2022. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mivel is? Fejtsd már ki, légyszi.
2022. aug. 16. 17:45
 9/17 A kérdező kommentje:
Tényleg érdekel, mert ebben 10 millió pénzügyi szakértő országában én vagyok egyetlen analfabéta akinek el kell magyarázni bizonyos alapvetéseket. Bocsi!!
2022. aug. 16. 17:47
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

"Miért mondják azt, hogy aki hitelt vesz fel az nem normális?"


"Miért nem őket kérdezed akkor, hogy miért mondják?"


"Kérdeztem, az a "válasz", hogy biztos lett volna más megoldás"


Mi mégis honnan a francból tudjuk, hogy a te ismerőseid miért mondanak neked bármit is?

2022. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!