Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik állampapírt vásároljam?...

Melyik állampapírt vásároljam? PMÁP vagy PEMÁP

Figyelt kérdés

Vésztartalékot szeretnék képezni, már az összeg egy része rendelkezésre áll, de még hozzá kell raknom egy részét.

Egy része kp-ban marad.

Egy részét viszont szeretném valamilyen állampapírba tenni.

Szerintetek érdemes megosztanom prémium euró állampapír és prémium(forint) állampapír között?

Vagy mivel vésztartalék, így jobban járnék, ha csak PMÁP-ba tenném és kész?



2022. szept. 14. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező.

Vésztartalékot, már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni, nem pedig akkor amikor már itt van a baj.

2022. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy beleírom, de nem akartam OFF témát belekeverni.

Kicsit nehéz úgy vésztartalékot képezni, hogy még középiskolába jártam.

Idén végeztem.

Ennek ellenére összegyűlt némi pénzem az ösztöndíjból, illetve ajándék pénzből, tehát a vésztartalék nagy része már ígyis megvan, hogy még nem dolgoztam.

2022. szept. 16. 06:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem vennék most. Meg kellene nézni, hogy melyik féléves futamidejű diszkont kincstárjegy fizet 10% feletti hozamot! Azt kellene jegyezni.
2022. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a DKJ-ra esküdök pillanatnyilag. A kibocsátási árfolyam alatt megvásárolt DKJ230628 volt nyár végén az egyik legjobb választás, ahogy látom most is van 1-2 hasonló kondíciójú tétel. Csábító az a hosszútávú inflációkövetés, de nem biztos, hogy DKJ-k sorozatával nem járnál jobban.
2022. szept. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!