Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a kártyás fizetés...

Hogy működik a kártyás fizetés üzletekben, személyesen?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 21:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
rossz kategória, bocsánat
2022. szept. 20. 21:36
 2/25 anonim válasza:
100%

Szólsz a pénztárosnak, hogy kártyával szeretnél fizetni.

Ő aktiválja a terminált, és te odaérinted a kártyát.

2022. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eljő a fizetés ideje, addigra már a kezemben a kártya, tulajdonképpen mutatom neki, nem is kérdez, rábök a terminálra, ahol már egy zöld LED ég, várja a kártya érintést.

Odaérintem, erre kigyullad mind a 4, jelzi, hogy "vette a lapot".

Összegtől függően vagy kéri a PINt beütni, vagy nem..

2022. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

Sosecláttad még hogy mások hogyan fizetnek kártyaval?

Hány eves vagy?

2022. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A Pin az a négyjegyű számokból álló kód, ugye?

Inkább nem vallanám be a koromat, mert kínos, hogy aránylag fiatalon nem tudom. Eddig sosem fizettem kártyával, belém lett nevelve az ilyesmitől való szorongás, és ez a problémám igazából.

2022. szept. 20. 21:58
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Ezt nem értem... mifele szorongás?

De ettől még nem latod naponta h azcelőtted lévő vásárlók hogyan fizetnek?

2022. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam szólni a pénztárosnak, hogy "kártyával fogom fizetni", mikor az utolsó árut húzza le. (Nem szabad megvárni, hogy elkezdjen a készpénzes fizetésre készülni, és kinyissa a kasszát, mert ha csak akkor nyögöd be, hogy kártyázni fogsz, akkor nem örül.) Vagy ha nem nagybevásárlásról van szó, hanem mondjuk egy ruháról, kakaós csigáról vagy cukrászdában sütiről, akkor mikor fizetésre kerül a sor, egyből azzal kezdem, hogy "kártyával szeretném fizetni". A pénztáros pötyörészik valamit, aztán odatartja a kis kézi terminált, vagy rámutat a kassza elején/oldalán a kártyaleolvasóra, és azt mondja, "lehet érinteni". Ilyenkor odaérinted a kártyát, szerintem kb. mindegy melyik felével, mindenhogy leolvassa a gép, ezt egy pittyenés jelzi. Ezután előfordul, hogy a szerkezet kiírja, hogy kéri a PIN kódot is. Én sem mindig veszem észre, ilyenkor szólni szoktak. Bepötyögöd a számokat, megnyomod a zöld gombot, kész. Ha észreveszed hogy elírtad, azt hiszem a sárgával lehet visszatörölni, de kisegítenek.

Nem tudom, van-e még egyáltalán nem érintős kártya. Azzal annyi a különbség, hogy nem te érintgeted, hanem odaadod, és "lehúzzák".

2022. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%
Megvárod, hogy a végefelé érjen a pénztáros az áruknál, majd szólsz, hogy kártyával szeretnék fizetni. Ekkor odaérinted a terminálhoz a bankkártyát(azt írja, hogy “Kérem a kártyát!”), majd ha csippant akkor kész. Ugyanígy megy telefonnal is, ha van benne NFC. A péztáros jobban örül a kártyás fizetésnek.
2022. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
6-os, szerintem ez pont olyan kérdés, amilyenekre az oldal ki lett találva. Rengeteg mindenkinek (hacsak nem mindenkinek) van olyasmi, amit tudhatana, de mégsem tudja, és már cikinek érzi megkérdezni, mert csak azt kapná rá, hogy "hát nem igaz, hogy ezt nem tudod!". Itt lehetne elvileg biztonságban kérdezni, ahol lehülyézés helyett választ kapsz. Légyszi ne izélj már.
2022. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, milyen bankkártyád van? Gondolom, max otp junior... ahhoz van leírás is a honlapon.
2022. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!