Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Táppénz alatt, 4 órás bejelent...

Táppénz alatt, 4 órás bejelentett munkaszerződéssel fel tudok venni hitelt?

Figyelt kérdés

A táppénz kevés, és 1 év a felépülésem a balesetből

A havi törlesztőt persze a hitelből fizetném, mert nagy összeget vennék fel Ingóságom van (1/1 tulajdonjogú hitelmentes (azaz tiszta) - családi ház)



2022. szept. 22. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem várod ki az 1 évet? Ráadásul 4 órás?

Pénzesd sem marad, elvesztesd a házadat, adósságod meg a csillagokban. Most nem vennék fel hitelt, főleg nem a házamra.

2022. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor megmondja nekem valaki hogy havi 40 ezer forintos táppénzből hogy tartsam fel magam, rezsikkel, mindenekkel együtt család nélkül?

Igen, ahol dolgoztam baleset előtt, 4 óra van "papíron".

2022. szept. 22. 22:23
 3/10 A kérdező kommentje:

Én szívesen meghallgatok mindenkit, hogy ki hogyan élné meg a pillanatokat, ilyen irreális drasztikus drágulás mellett, úgyhogy a rezsi az egekben, semmid nincsen csak egy házad, ami több mint 100 nm, gondozónőre vagy rászorulva, mert fekvőbeteg vagy egy közúti baleset miatt.

A táppénz a gázszámlám felét se teszi ki.

Hogyan tovább? Adogassam el szépen lassan a vagyonértékeimet? Teló, számítógép, tv, stb stb stb??

Vagy, őszintén , mit tehetek szerinted ebben a helyzetben?

Kilátástalan vagy, megőrülsz a fájdalmaktól, csak a kezeid jók , hogy pötyögni tudj.

Na?

2022. szept. 22. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
2022. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Havi 40-re nem hogy nagy összegett, semmit nem kapsz. Legalább a minimálbért elvárják mindenhól.
2022. szept. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogsz semmilyen pénzintézettől hitelt kapni, mivel az MNB által előírt szabályok szerint, amit minden pénzintézetnek be kell tartani, hitelkételen vagy, az pedig teljesen szürreális elképzelés, hogy majd a hitelből fizeted a részleteket, hiszen a kamatok miatt sokkal többet kell visszafizetni, mint a felvett hitel.


Tisztában vagyok vele, rajtad már nem segít, nem is azért írom, hogy még én is beléd rúgjak, de másokon talán segíthet, ha olvassa a történetedet, aki nincs rendesen bejelentve, vagy alacsony a bére, az ne számítson banki hitelre akkor sem, ha van terhelhető háza, mert nem fog kapni, nekik előre kell gondolkozni, a fekete jövedelmükből kell félretenni és nem akkor kapkodni, amikor baj van.


Te most mit tehetsz ilyen helyzetben, ha segítő rokonaid sincsenek?


1. Kereshetsz pl magán hitelezőt, aki a házad fejében (sajnos magas kamatra) ad neked kölcsön, de nagy kérdés, hogy miből fogod később visszafizetni?


2. Eladod a házat és veszel egy kisebbet, a különbözetből pedig megélszaddig, míg talpraállsz és egy életre megtanulod, másképp kell élned.


3. Kiadod a házad nagyobb részét bérlőknek valamilyen megegyezés szerint, te pedig amíg beteg vagy, meghúzod magad az egyik szobában.


más ötletem nincs

2022. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Költözz kisebb házba vagy adj ki egy szobát.
2022. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt az intő pèlda, hogy miért nem dolgozik normális ember szürkén vagy feketén.


Kérdező, munkahelyi baleset volt vagy munkahelyre utazás közben ért baleset? Más okozta vagy te?

Mikor történt a baleset?

Mekkora az ingatlanod? Van lehetőséged egy szobát kiadni?

Mihez értesz? Milyen munkakörben dolgoztál?


(Természetesen hitelt senki nem ad)

2022. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a teljes jövedelmedre sem kapnál kölcsönt.
2022. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Adj ki szobákat, ha valami nagyobb városban laksz
2022. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!