Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett a munkáltató, de...

Bejelentett a munkáltató, de még nem írtunk munkaszerződést?!

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy munkára, fel is vettek. Elmentem üzemorvoshoz, leadtam a papirokat. A munkáltató bejelentett a nav felé. Még nem dolgoztam, munkaszerződés sincs. Péntek este kaptam egy váratlan, de kifizetödő lehetőséget. Mit tudok tenni? Fel kell mondanom? Vagy csak visszatörlik a bejelentést?

2021. máj. 9. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Törlik a bejelentést, neked nincs dolgod vele.
2021. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyi hogy a tb kiskönyvem naluk van, biztos sértődés lesz belőle
2021. máj. 9. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Kapsz másikat az új helyen, ha azt mondod, hogy nincsen meg. Sértődés? Nagyon fiatal lehetsz még, sértődésre, vagy kitartásra nem adnak semmit a boltban. Tojni rá, oda menj, ahol többet fizetnek.
2021. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Attol, hogy meg nincs szerzodesed alairva, mar el a munkaviszonyod, azt fel kell bontani.

Szepen megirod, hogy probaido alatt aznapi hataridovel felmondasz, igy a jogszeru.

Megsertodni megsertodhetnek, nem is etikus, de jogszeru a lepes.

2021. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Hogy élne már a munkaviszony, ha nincs szerződés?


Kérdező, hívd fel őket, és mondd meg nekik, hogy van más hely, ne várjanak dolgozni. Részedről ezzel le is lesz rendezve a dolog.

2021. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lenne szerzodesed akkor se nagyon lenne mas a helyzet, szolsz nekik (ha korrekt ember vagy) hogy bocs megse erdekel.

Legkozelebb meg kezdjed a szerzodeskotessel.

2021. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5., szobeli szerzodes is lehet, azt is ismeri am a torveny…


Volt olyan, hogy az alattam dolgozo 25 emberbol az egyik felmondott 2 ev utan, akkor vettuk eszre, hogy hoppa, sose irtuk ala, csak atkuldtuk emailben.

De bejelentve be volt a teljes netto 400-as fizetesere, utalva kapta a penzt, nem volt ra szukseg.

Utolso nap alairtuk a szerzodeset meg a megszunteteset is, ennyi.


Nyilvan ezt azert kifejezetten nem javasolnam senkinek, visszaelhetnek vele, a tuti az, ami ala van irva, de ez nem feltetele a jogviszonynak.

2021. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy élne már a munkaviszony, ha nincs szerződés?"


Jogilag él. Lehet, hogy ez Neked új, de mi, akik ebben dolgozunk, ezt tudjuk évtizedek óta.


"Még nem dolgoztam," Ha már kellett volna kezdened, akkor a munkaviszonyodat írásban fel kell mondanod (jogilag). Az más dolog, hogy ki hogyan csinálja a gyakorlatban (szabálytalanul).


Csak jelzem: Próbaidő kizárólag akkor létezik, ha a felek abban megállapodtak (tehát azt egy írott szerződésnek is tartalmaznia kell). Ha nem állapodtak meg abban (mivel ez nem kötelező dolog), akkor nincs próbaidő.


Munkáltatója válogatja, hogy hogyan áll az ilyen helyzethez. A szóban kötött megállapodás részleteit nehéz bizonyítani. "Csak" ennyi a különbség az írott szerződés és a szóban kötött megállapodás között.


Továbbá: A megállapodás írásba foglalását a törvény a munkáltatónak írta elő. Annak hiánya esetén a dolgozó a MUNKÁBA ÁLLÁSÁT! követő 30 napon belül erre hivatkozva a munkaviszonyát mindenféle következmények nélkül megszüntetheti.


Mivel még nem álltál munkába, én velük beszélném ezt meg, nem mással... :)

2021. máj. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!