Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A bejelentett bruttó bért...

A bejelentett bruttó bért hogyan lehet kihozni többre mint a munkaszerződésen szereplő bruttó bér?

Figyelt kérdés
2021. szept. 9. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
A bejelentett bruttó bér szerepel a munkaszerződésben, vagy mit nem értek?
2021. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fizetésemelés, műszakpótlék, túlóra, rendkívüli munkavégzés egyéb elszámolható juttatások.
2021. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Munkahelyet váltottam. Azt mondták, h ugyanannyival vesznek fel bruttóban szerződésen mint amennyi volt előző munkahelyemen. Viszont nem érti az új munkahely, hogy hogyan lehetett a bruttó bérem havonta több mint előző munkahelyen. Új munkahely szerint nem lehet több mint amennyi van a szerződésen. Valószínű,h akkor a második válaszolónak van igaza.
2021. szept. 9. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés szerinti bérednél többet úgy érhetsz el, ha túlórázol, fizetésemelést kapsz, jutalmat kapsz stb.
2021. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésen az alapbér szerepel.

A bérszámfejtés utáni bruttó béred lehet magasabb, mint az alap a 2. válaszomban felsorolt okok miatt.

Egyébként azt nem értem,hogy mi köze az új munkáltatónak az előző munkahelyeden kapott béredhez.

Értem,hogy szóba kerülhet elbeszélgetésen,de erre pont nem válaszolnék úgy,hogy az kedvezőtlen legyen számomra a következő helyen.

2021. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megkérdezték, hogy mennyi a bérem jelenleg, mert azt ők is meg fogjáka adni.

Csupán ennyi.

2021. szept. 9. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt nem értem, hogy miért akar valaki azonos bérért váltani? Hacsak nem vagy kényszerhelyzetben, akkor többet kérnék, foglalkozástól függően azért 20%-kal simán. Hazudni ugye elvileg nem tudsz, mert a papíroknál majd be kell adnod a régi munkáltatód által kiadott papírokat, szóval nem veszi ki jól magát, de el lehet mondani, hogy annyi pénzt szeretnél - abból még mindig alkudozhatnak.
2021. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Behívnak, megkérdezik, h mennyit kérek, elmondom. Nem alkudoznak, majd lesz olyan jelentkező aki kevesebbel is beéri és akkor én már ki is estem. Nem azért váltottam, mert többet szerettem volna keresni. Viszont kevesebbet se. Ennyi. Kapásból hazudni nem túl jó... Kérdés egyébként nem ez volt.
2021. szept. 11. 20:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Állásinterjúk után nem szoktak magyarázkodni, hogy miért nem vettek fel. Ugyanúgy pl. egy autó eladás. Vevőnek van 800.000ft.ja. Lehet sarkon fordul ha meghallja, h 850.ért árulják az autót. A vevő meg várhat arra aki kimondja a 800at.
2021. szept. 11. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásokat olvasva nem is értem, hogy miért panaszkodunk, hogy Magyarországon miért alacsonyak a bérek :(
2021. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!