Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyámmal közös lakáshitel?

Anyámmal közös lakáshitel?

Figyelt kérdés
Anyám fel akar venni velem közös lakáshitelt. Ő lenne az adóstárs. A gond az, hogy alapból egy irányító típus. Nemtudom mennyire lenne szerencsés vele közösködni. A barátommal más terveink vannak. Úgy érzem ha felveszem vele a hitelt, akkor azt fogja gondolni, hogy szabadon irányíthat.

2022. nov. 19. 07:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
94%

"Adóstárs lenne. Haszonélvezeti joga lenne a lakáson."


Azt ugye tudod, hogy a haszonélvezö az, aki eldöntheti jog szerint ki lakhat a lakásban, és ki nem. A tulajdonost is kizárhatja a lakáshasználatból, be sem kell engednie a lakásba, viszont a lakás karbantartási költségeit a tulajdonosnak kell fizetni.

Ilyen feltételek mellett te vennél egy lakást hitelre, amit anyád használ saját elképzelése szerint, neked semmi közöd sem lenne hozzá, azon kívül, hogy lenne egy csomó költséged rá.

Eladni sem tudod többé a lakást, mert a haszonélvezeti jog élete végéig fennáll, ez az új tulajdonosra nézve is kötelezö. azaz vagy nem veszik meg a lakást, vagy nagyon ár alatt.

Ha meg nem fizeted a hitelt és anyád sem, akkor ugyan a lakást elárverezik, de az ö haszonélvezeti joga fennmarad, azaz továbbra is élhet ott.


Ebbe belemenni anyagi öngyilkosság, anyád csak hi akar használni, te meg ott maradsz pénz és lakás nélkül.

2022. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem örököltem lakást nagynénitől, nagyitól, nagybácsitól. A hitel az egyetlen megoldás.
2022. nov. 19. 08:18
 23/70 A kérdező kommentje:
Babaváró, és egyéb dolgokkal nem élek.
2022. nov. 19. 08:19
 24/70 anonim ***** válasza:
89%

A haszonélvezeti joggal KIZÁRÓLAG SAJÁT MAGÁT VÉDI, ettöl kezdve NEKED SEMMI KÖZÖD a lakáshoz, csak fizetheted a törlesztést meg a karbantartást.

Kiadni nem tudod, anyád mint haszonélvezö igen, viszont nem köteles téged odaengedni, ettöl ugyanúgy albérletben kell élned, mint most, csak a lakbér MELLETT még egy csomó törlesztésed is lesz.

2022. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyád a haszonélvező akkor bármikor jogszerűen kidobhat a lakásból és közben fizetheted a törlesztőrészletet.


Mivel mindenkinek joga van hülyének lenni és megszívatni saját magát így több indokot nem írok.


A helyedben egyedül próbálnám megoldani a lakásvásárlást.

2022. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:
Mint írtam, anyámra van iratva a férje lakása, ergo nekem akarná ezt a lakást. A barátom miatt offolni fogom ezt, mert más terveink vannak. Családi óriási balhé várható emiatt.
2022. nov. 19. 08:21
 27/70 anonim ***** válasza:
83%

Én idén év elején vettem fel lakáshitelt a szüleimmel együtt. Ők nem irányítóak, egyszerűen magamtól nem volt fizetésem, amire adott volna a bank már akkor hitelt, mert külföldről költöztem haza nem rég és az áremelkedések+kamatemelkedések miatt sürgős volt, hogy minél előbb tudjak (fel)venni hitelt/lakást. Szeretnék javítani jó pár tévedést mind a kérdező, mind a válaszolók részéről.


1. Ha közös lakáshitelt veszel fel valakivel, akkor neki is muszáj tulajdonrészt szereznie az ingatlanban! Mi is úgy vettük a lakást, hogy a 90%-a az én nevemre került, de mert a szüleim besegítettek a hitelfelvételnél (ők is adóstársak, az ő jövedelmüket is figyelembe vették), ezért az ő nevükre is muszáj volt tulajdoni hányadot íratni, ezért kaptak 10%-ot. (De ez lehetett volna 1% is, mindegy.) Ezt pl. a 11-esnek írom, aki nem érti miért kéne az anyának tulajdonosnak lenni. A maradék hányadot majd akkor tudjuk átíratni a nevemre ajándékozással, amikor a hitel ki lett fizetve, mert addig nem engedik a szabályok.


2. Hogy a kérdező anyja haszonélvezeti jogot akar, az probléma. A szüleimnek nincs haszonélvezete a lakásomon és ez egyáltalán nem szükséges. Kérdező, anyád mit hazudott mitől véd téged azzal, hogy haszonélvezetet tesz a lakásodra? Ez nagyon kamu duma.


3. A 200 ezres törlesztő elég durva. Nekem 80 ezer a törlesztőm és ilyesmi nagyságrendűre még azt mondom oké (év elején sikerült felvenni viszonylag alacsony kamattal még), de 200 azért kemény lenne, akármennyire jobban keres az ember. Ez már tudom nem túl építő jellegű, de amúgy miért nem fél-1-2 éve akart anyád inkább lakást venni? Miért most a magas árak + magas hitelkamatok idején?

2022. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:
Anyám ilyet sosem tenne velem. Nem dobna ki a lakásból.Azt mondta azt szeretné, hogy ne függjek férfitól.
2022. nov. 19. 08:22
 29/70 anonim ***** válasza:
94%

ÍGY nem egy férfitöl, hanem TÖLE függsz élete végéig!

De ha hülye vagy, magánügyed!

2022. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:
Mert az albiból hamarosan mennem kell. Nem akarja, hogy kiszórjam a pénzt albira. A haszonélvezeti jogot azért akarja rátenni, hogy a párom, vagy tesóm párja ne tudja elvenni tőlünk a lakást.Ami jogilag nem lehetséges.
2022. nov. 19. 08:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!