Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyámmal közös lakáshitel?

Anyámmal közös lakáshitel?

Figyelt kérdés
Anyám fel akar venni velem közös lakáshitelt. Ő lenne az adóstárs. A gond az, hogy alapból egy irányító típus. Nemtudom mennyire lenne szerencsés vele közösködni. A barátommal más terveink vannak. Úgy érzem ha felveszem vele a hitelt, akkor azt fogja gondolni, hogy szabadon irányíthat.

2022. nov. 19. 07:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
21%

Megsajnállak mindjárt. Képzeld én sem örököltem lakást és babaváróval sem élek. 25 évesen vettem egy házat EGYEDÜL , NINCS CSOK, NINCS BABAVÀRÓ,NEM ÖRÖKÖLTEM ÉS NINCS ANYÁM SE!

Mennyi mindenki nem örökölt... Ilyen alapon kb az emberek 2%nak lenne lakása és attól hogy örököl valaki lehet még 3 testvére nevén van a ház tehát nem az övé hanem csak benne élhet.


Nem kell hisztizni, segítséget véleményt kértél. Kaptál is az hogy nem élsz vele a te dolgod.


De úgyis az lesz amit anyád kitalált. 200 ezres törlesztóvel kb 20-30 milliós hitelt tudok elképzelni max 20 évre. + Ehhez ugye kell önerő is ami, mint kiderült neked nincs így vagy anyádnak vagy a pasijának van.



Ïrtad, hogy te ezt nem is tudnás fizetni max kiadnád... Nos. 1. Kinek van szerinted 200 eft+ rezsire pénze az infláció kellős közepén? Sokunknak a fizetése nincs ennyi...


2. Ha te nem fizeted akkor anyádnak is miből van lesz 200 + rezsi? Semmi másból mintsem ketten, hárman fizetitek...



Az anyagi részén erősen gondolkozzál, hitel, rezsi fűtés, villany, kaja, ruházkodás neked mennyi a fizetésed ..



Nagy kamunak érzem innentől az egészet

2022. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
85%
A lakást nem adhatod ki, mert erre csak anyádnak lenne joga, szóval innentöl ekzdve elbuktad az egészet
2022. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:
200ezres törlesztőt, mint írtam fele-fele arányban fizetnénk, mivel ő az adóstárs. Ami ugye azt jelenti, hogy a felét fizeti. A kiadás gondolata merült csak fel bennem, de ez nem lehetséges, így nyilván ott laknék.
2022. nov. 19. 08:30
 34/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy nem értesz jogilag hozzá,mert mondom kb 20 éves lehetsz... Hanem az, hogy annyira hülye vagy, hogy érzed nem jó valami de csak anyádra hallgatsz... De segítek.


"A haszonélvezeti jogot azért akarja rátenni, hogy a párom, vagy tesóm párja ne tudja elvenni tőlünk a lakást.Ami jogilag nem lehetséges."


A TE neveden van egy ingatlan 100%-ban! Tesódnak,párodnak SEMMI köze hozzá! Jogilag a tiéd!


Másrészt hamarosan menned kell az albiból mennyire hamar? Egy lakásvásárlás jó esetben is 30 napot vesz igénybe de van az 90 nap is ...

2022. nov. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:
Egyébként csak megkérdeztem. Nyilván nem élek vele, mert a párommal mások a terveink.
2022. nov. 19. 08:32
 36/70 anonim ***** válasza:
100%
Fele fele oké... 100+ rezsi teljesen a te részed legyen az 180 ezer ft / hó plusz kaját kell venni, ruhát stb
2022. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a baj hogy megkérdezted hanem azzal, hogy ezek után is nyomatod anyád faxságát meg kifogásokat gyártasz amiket anyád mondott és csak ezt szajkózod
2022. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon meg vagy hülyítve. Itt mindenki írja hogy neked nem érdeked hogy másnak legyen haszonélvezete a lakásodon. Teljesen kiszolgaltatod magad miközben egy hitel röghöz köt harminc évre. Egyenes út a hajléktalanságba. Bármikor kitehetnek,bármikor rádköltöztethetnek akárkit. És megsúgom ha anyád házas akkor a férje is tulajdonos lesz, akkor is ha nincs rajta a neve a papírokon. Ha anyád lesz bejegyezve a felére akkor automatikusan annak a fele a férjéé lesz. Tehát veszel egy negyed lakást a férjének. Aki után nem te örökölsz hanem az ő gyerekei! Szóval a TE lakásodban amit TE fozetsz az ő gyerekei lesznek tulajdonosok negyedrészben. Emellett anyád után felerészben is a férje fog örökölni ha anyád hal meg előbb. Tehát így még több rész száll az anyád férjére és az ő gyerekeire. Anyád része után tehát szinte alig várhatsz valamit,az nem lesz a tiéd, csak kis részben!!! Másoknak veszel lakást!

Térjél észhez!! Ha nekünk nem hiszel fordulj ügyvédhez mert nagy bajt akarnak a fejedre hozni!

2022. nov. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
27%

38! Pontosan!


Házassági törvény! Házasság után mindennek automatikusan a fele!


Butítva: ha veszek egy pàr cipőt annak csak az egyik fele jogilag az enyém!

2022. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Na ebbe nem gondoltam bele.
2022. nov. 19. 08:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!