Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen célból vetted fel a...

Milyen célból vetted fel a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Sokan felvették "csak úgy" és lekötötték. Ez vajon jó ötlet? Ti mire fordítottátok? Mibe fektettétek?

2022. dec. 30. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Felvettük, miután betöltöttem a 12. hetet. Nagy részét állampapírba tettük, kisebb részét lakásba fektettük.
2022. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Mi akkor vettük fel, mikor már 16 hetes terhes voltam, idén ősszel. A meglévő lakáshitelünk maradékát végtörlesztettük belőle, de erre csak a fele kellett, 5 millió.

A másik felének egy részéből + az idén lejárt lakástakarékból felújíttattuk a lakás azon részeit, amik eddig kimaradtak. A számlákat pedig benyújtottuk otthonfelújítási támogatásra, így annak a fele (2.6 millió) még visszajön.

Úgy kalkulálunk, marad 4.5 milliónk, abból fogunk befektetni államkötvénybe.


Van ismerősöm, akiknek egyáltalán nem is kellett, ők az egész 10 milliót államkötvénybe fektették. És mivel azóta 2. gyerekük is született, az 1/3 tartozást már el is engedték nekik.

Mi nem tervezünk több gyereket.

2022. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
63%
A 12 hét letelte után felvettük. Nagyobb része önerő lett házvásárláshoz, a másik részéből kisteherautót vettünk a vállalkozásunk beindításához.
2022. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Teljes egészét hiteltörlesztésre költöttük, szóval mondhatni ingatlanba fektettük. Az első gyerekkel már 12 hetes voltam, amikor felvettük, azóta megszületett a második is, szóval már el is engedtek belőle.
2022. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha betöltötted a 12 hetet, akkor persze, hogy jó ötlet.


Ha nem, akkor én most nem venném fel, nagyon magas a büntetőkamat.

2022. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Látom, sokaknak fáj olvasni, hogy vannak, akik ÉSSZEL vették fel a támogatást/támogatásokat, ha már egyébként is gyereket vállaltak.

Mi önerőből vettünk 5 éve lakást, nem támogatott a kutya sem minket benne akkor. Dolgoztunk keményen. A baba 8 év után jött össze lombikkal, és majd hülyék lettünk volna nem élni azokkal a támogatásokkal, amiket minden rizikó nélkül felvehettünk.

Nem ígértünk be 3 gyereket. De majd merő dacból nem váltom ki a piaci lakáshitelemet babaváróval, ha egyszer jogosultak vagyunk rá...

Mögöttem 12 év munkaviszony van. Nem támogatásra pottyantottam.

2022. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Állampapírban van, nagyobb lakásba fogjuk beletenni, de most ki kell várni, nem ugrunk bele még semmilyen vásárlásba.
2022. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Felújítást végeztünk belőle a házunkon. Kibővítettük egy szobával, hogy a picinek is legyen saját. Felújítottuk a teljes fürdőt, a fűtésrendszert korszerűsítettük, csináltattunk egy új konyhabútort. Festettünk, beltéri ajtókat cseréltünk.
2022. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelt előtörlesztettünk belőle.
2022. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy bármibe megéri betenni, ami biztosan pozitív kamatot hoz.


Lehet lakásfelújítás, mert feltehetően drágulni fog. Lehet lakásvásárlás, ha pont most akartok, mert iszonyú magasak a hitelkamatok. Lehet állampapír, mert az is jól hoz. Lehet befektetési alap.


De akár vehetsz belőle legót vagy konzerveket, mert ezek is jó befektetések valószínűleg. (azért talán ne költs el egyikre se 10 milliót).


A lényeg, hogy olyasmibe tedd, ami hozza a pénzt, mert akkor már megérte felvenni. Valamennyi biztosítást kell rá fizetni, ezért nem teljesen "kamatmentes" bevétel (kamatmentes, de a biztosítás miatt olyan, mintha minimális kamatot fizetnél rá, talán valami havi 3000 forintot), szóval azért ne vedd fel, hogy a számládon álljon, mert akkor nem érte meg.

2022. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!