Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg nem éri meg állampapír...

Tényleg nem éri meg állampapírba fektetni egy fillért sem?

Figyelt kérdés
Osztrák vendéglátásban dolgozom és már van 10 millió Ft megtakarításom amit szeretnék befektetni. Itt szinte az összes magyar azt mondja hogyha állampapírt veszek, azt a pénzt már soha többet nem látom mert az állam lenyúlja pont úgy mint annak idején a magánnyugdíj pénztáraknál és hogy pont azért vannak a magas kamatok hogy minél többen dőljenek be neki. Javasolják hogy ezt az összeget inkább aranyba fektessem, mert közel az államcsőd vagy egy világháború.

#árverés #állampapír #Lehúzás, államcsőd, befektetési arany #Kormány, gazdasági helyzet #Befektetés, vélemény, megtakarítás,
2023. jan. 22. 23:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
48%
Ha okosak lennének, nem kellene Ausztriában mosogatniuk.
2023. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
63%

A 10 millió forint megtakarításod múlt éven több mint 20% bukott az értékéből, az éven valószínűleg még többet fog. Ez a biztos kockázatod, amit akkor vállalsz, ha sehova nem fekteted be a pénzed. Ehhez mérten a PMÁP 16% kamata egyáltalán nem sok.


Állampapír úgy működik, hogy megvásárolod, így hitelezed az állam költségvetését. Ez a piaci szinthez képest egy nagyon olcsó kamat, amelynek az értékével az állam bármikor tud játszani, hiszen az inflációt is ők számolják.


Megtehetik, hogy lenyúlják a pénzed? Igen, de nekik nem éri meg, hiszen onnantól elbukják az olcsó hitelt, éppen ezért nem fogják megtenni. Probléma esetén hamarabb nyúlnak a pénz nyomtatáshoz.


Az ismerőseid annyit tudnak a befektetésekről, mint te (vagy kevesebbet), érdemes lenne máshol informálódnod, pl Fitch ratings, avagy egyéb adósbesorolónál. Ott szakmailag kifejtik az országgal kapcsolatos kockázatokat.

2023. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

“ az állam lenyúlja pont úgy mint annak idején a magánnyugdíj pénztáraknál ”


Az ugye megvan, hogy a magannyugdij penztaraknal az allam azt a befizetett nyugdijjarulekot “nyulta le” amit a munkaltatod automatikusan az allamnak utalt volna ha nem vagy magannyugdijpemztari tag?


Amit a sajat penzebol befizetett valaki ezen felul, azt nem nyulta le az allam, hanem azt a befizeto adomentesen, kamatostol visszakapta

2023. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
69%
Ezert marad a te fajtad mindig szegeny mert a hulyeseggel egymast lent tartjatok :))
2023. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
73%
Sok nagyokos, aki szerint az állampapír szar, mert nem termelte ki a tavalyi inflációt, az mutasson már bármit, ami biztonságosan 20 százalék feletti hozamot ad.
2023. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
11# Tévedsz! A hülye mosogató én vagyok, akik ezt mondták nekem közülük hárman főiskolát végzett szakácsok és pincérek. 420 Ft-ért váltottam tavaly, de szerintük már akkor nagy hülyeséget csináltam mikor átváltottam, mert az euró sokkal stabilabb mint a Forint. Tegnap este hosszasan tanulmányoztam az állampapír nyújtotta lehetőségeket és úgy döntöttem hogy két hét múlva egy otthoni postán befektetek infláció követő állampapírba, hiszen a 16% kamat az nagyon jónak számít. Idegesítő mikor azt mondják hogy ezt a pénzt inkább adjam a rászoruloknak mint az államnak ajándékba, meg hogy nekem kár volt kijönnöm külföldre dolgozni stb...
2023. jan. 23. 13:14
 17/35 anonim ***** válasza:
63%
Ertelmisegiakkel vagy korulveve...
2023. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%

"akkor nagy hülyeséget csináltam mikor átváltottam, mert az euró sokkal stabilabb mint a Forint."


Nem kell átváltanod, van EUR alapú magyar állampapír is.

És ha van magyar Ügyfélkapu hozzáférésed, amit csak egyszer kell regisztrálnod bármely kormányablakban, akkor online hozhatod létre a számládat ingyenesen az Államkincstárnál, és az állapapír vásárlást is egyszerűen online tudod bonyolítani, kártyás fizetéssel, ami ingyenes az átutalással szemben.

2023. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
18# igen, tudom hogy van euró alapú is, csak arra jóval kevesebb kamatot fizet az államkincstar. Mobilkincstár alkalmazást fogok letölteni a telefonomra.
2023. jan. 23. 15:23
 20/35 anonim ***** válasza:
62%
Stabil valutára általában kisebb a kamat, mint a forintra.
2023. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!