Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt szeretnénk felvenni,...

Hitelt szeretnénk felvenni, hol a legkedvezőbbek a feltételek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most a válság miatt sehol sem túl jók, de nekünk szükségünk lenne rá. Valószínűleg jelzáloghitel lenne édesanyámék házára és kb 10-12 millió kellene. Az a probléma, hogy csak a férjem van bejelentve szakmunkásbérrel (80 ezer körül), aki igaz hogy havi 3-4 száz ezret is megkeres de nem hivatalosan. Én gyesen vagyok és nincs bejelentett munkahelyem.

Esetleg meglehet variálni a bejelentett összeget a főnökével?

Mik a lehetőségeink?

Minden érdekel.


2008. dec. 27. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A felvehető hitel nagyságát nem csak a bejelentett jövedelmetek határozza meg, hanem a fedezetül felajánlott lakás értéke is. (Meg még sok apróság) Bővebbet csak akkor tudok mondani, ha azt is leírod, kb mennyit ér a ház és hol van.
2008. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én építési telekre vettem fel jövedelemigazolás nélkül és CHF alapú hitelt. Elég kedvező ajánlatai voltak az UniCredit Banknak. A honlapjukon tudsz tájékozódni esetleg, mert speciel nem tudom, hogy náluk mennyire szigorodtak a feltételek. A bejelentett összeget nem nagyon lehet variálni mert APEH által kiadott igazolást kérnek. Egy hitelügyintéző tudna igazán okosakat mondani, aki több bankkal is kapcsolatban áll. Nagyon sok lehetőség van a neten, én is ott kértem ajánlatokat.
2008. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak: A legtöbb bank ad jövedelem nélkül hitelt, de a fedezet értékéhez képest sokkal kevesebbet, mintha lenne valakinek jövedelme. Az Unicredit (és sok más bank is)az égbe emelte a kamatokat. Nem árt vigyázni, mert ahol még mindig van CHF alapú hitel, közel nem biztos, hogy "normálisak" a kamaton is. Az Unicreditnél pl drágább lett a CHF hitel, mint az eurós hitel!!!

Valóban célszerű hiteltanácsadóhoz fordulni, de csak olyanhoz, aki bank semleges, bankfüggetlen, minden bank ajánlatát le tudja tenni az asztalra.

Mint pl én:)

2008. dec. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!