Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor torolnek a khr rendszerbol?

Mikor torolnek a khr rendszerbol?

Figyelt kérdés

Volt egy tartozasom az intrumnal ami vegrehajtas alatt volt, megallapodas szerint a felet kellett kifizetnem.ezt megtettem januar vegen.

Mikor torolnek a khr rendszerbol? Az egyik oldal azt irja, ha megallapodas szerint fizettunk ki barmit akkor 5 ev, ha a teljes osszeget egy ev.

Egy masik oldal azt irja, hogy szabalyvaltozas tortent igy aki egy evig passziv bar listas azt marcius 31-ig torlik

Melyik van akkor ervenyben? Ram melyik fog vonatkozni?



2023. febr. 27. 07:01
 1/7 A kérdező kommentje:
2017-es tartozas volt
2023. febr. 27. 07:01
 2/7 anonim ***** válasza:
5 évig leszel passzív listán.
2023. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel megegyezéssel fizetted ki a mulasztást január végén, a kifizetéstől számítva 5 évig leszek fent passzív KHR listán. Ha nem nagy összegről van szó és fontos lenne számodra, hogy lekerülj a listáról, érdemes lenne egyeztetned a BISZ Zrt-vel és kifizetni a teljes tartozást, mert akkor csak 1 évig leszel fent a listán.
2023. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel az intrumot, kedvezményes befizetés esetén is úgy jelentik le, mintha a teljes összeget fizetted volna. Függ még attól, hogy volt-e mulasztásod és/vagy tárolhatósági nyilatkozatod (utóbbit írásban visszavonhatod)
2023. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(A többiek meg hülyeséget írnak amúgy)

*bisz zrt khr szakértőként mondom*

2023. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felhivtam masnap az Intrumot, illetve khr lekerdezesen is tul vagyok, nem szerepelek a khr rendszerben mert nem hitelem volt.(nem tudtam hogy csak hiteltartozassal lehet felkerulni ra)
2023. márc. 10. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
A KHR a központi HITELinformációs rendszer
2023. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!