Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sajnos csaló áldozata lettem....

Sajnos csaló áldozata lettem. Elutaltam 20 ezer forint előleget, de egy kamu címre mentem és le lettem tiltva. Van némi remény elkapni az illetőt? Telefonszáma amin beszéltünk és a bankszámlaszám megvan, amire utaltam. Tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 21:51
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
A rendőrség cella információk vagy a messenger üzenetek alapján tudnak érdemben intézkedni?
2023. febr. 28. 21:52
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha megvan a bankszámlaszám én nem értem mi akadálya onnantól visszanyomozni az elkövetőt. A bank nem működik együtt a rendőrséggel?

Vagy egy ilyen 20.000Ft-os csalásnak nincs akkora jelentősége hogy foglalkozni kelljen vele?


Én mindenképpen megpróbálnék bemenni a rendőrségre, megmondanám hogy ez és így történt, itt a bankszámlaszám, megtudható-e ezek alapján ki az elkövető?

Engem múltkor valami autóbiztosítással kapcsolatban hívott fel egy férfi, aki hallhatóan felolvasott nekem valami szöveget, én meg 6 percig húztam az idejét mire letette. Bocs hogy nem tudok érdemben válaszolni, de ez az ország már annyira reménytelen hogy szerintem nem foglalkozna ezzel a rendőrség.

2023. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Sajnos bedőltem...nem "roma" volt. Mindig felvette a telefont még ma is, direkt átautóztam ráadásul a fél országot, ez dühít a legjobban. Merem remélni hogy elkapják ezt a nyomorult férget! Amúgy marketplace-en telefont hirdetet...még most is fent van.
2023. febr. 28. 22:03
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél feljelentést.
2023. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
De szerintetek a rendőrség fog valamit is csinálni? Ilyenkor mit tudnak tenni?
2023. febr. 28. 22:12
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

cella információ? :D


LOL!


A bankszámlaszám alapján még a személyigazolvány száma is meglesz az elkövetőnek, minek a cella infó? :D



Kérdező: a rendőrség fog csinálni valamit, mert

- egyrészt nagyon könnyű felderíteni az ilyen bűnügyet

- másrészt nagyon ritka, hogy csak 1 embert verjen át


Rendőrségi szemmel nézve ez egy tipikus win-win szitu, alig kell dolgozni vele (a banki adatok alapján 5 perc alatt megvan az elkövető), sok károsult van, és emiatt látható az összeg is

2023. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

[link]


Ennyit már én kinyomoztam...mostmár biztos hogy csalók. Remélem tényleg elkapják őket. Persze a 20 ezer forintomnak annyi ugye?

2023. febr. 28. 22:23
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

#2


Ha nem teljesen retardált, akkor nem a csaló nevén van a bankszámla, hanem egy hajléktalanén, a pénznek pedig jó eséllyel hűlt helye van, mivel azonnal tovább szokták utalni.

2023. márc. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos 20000 Ft-os üggyel nem fog foglalkozni a rendőrség, 50000 alatt szabálysértési kategória, nem illetékesek.
2023. márc. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%

Mi a tema? Mivel vett ra?


20 ezerrel is foglalkoznak. Be kell jelenteni.

2023. márc. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!