Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követelheti a bank rajtam a...

Követelheti a bank rajtam a kölcsönt? A többi lent.

Figyelt kérdés
A férjemmel egy éve elváltunk. Még a házasság alatt vett fel a tudtom nélkül kölcsönt, amiből én nem részesültem. Így nem vagyok sem kezes, sem adóstárs. Miután megtudtam, fizetve volt. Váláskor nem volt külön vagyonmegosztás. Mi megegyeztünk az anyagiakban, így azt mondták a bíróságon, hogy nem kell ügyvéd által okiratba foglalni. Nekem semmilyen formában nincs papíron közöm a kölcsönhöz. Mivel nem akartam kisemmizni x összeget fizetek neki havonta. A bank sokszor ebből vonta le a kölcsön törlesztőjét. De előfordult, hogy készpénzben kérte el, így nem tudták levonni. Ha a bank felmondja a kölcsönt, rajtam követelhetik a pénzt? Az egyik ismerősöm szerint igen, mert a házasság alatt vette fel. Váláskor sem volt megemlítve. Semmilyen papíron nem szerepel.

#válás #kölcsön #Volt házastárs.
2023. márc. 8. 20:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Mégis hogy követelhetnék, ha papíron semmi közöd nincs a kölcsönhöz?
2023. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

""Mivel nem akartam kisemmizni x összeget fizetek neki havonta.""


Bocs ezt nem bírom felfogni. Fizetni egy pasinak mert a hátam mögött kölcsönt vett fel? Ott rohadjon meg vele ahol van.


Amúgy rossz kategória, inkább a jogba kellett volna írni. Nyilván nem véletlen hogy ide került, ott 2 perc alatt szétszednének hogy miért sántít a mese.

2023. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Mathus válasza:
47%

#3: nem, mivel a kölcsönszerződésben az adós(ok) felelnek készpénzvagyonukkal. egy adós van, ő az és így járt.

mi ez a kisemmizés rész? ott hagyta az ingatlant, tök magától neked?

2023. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
69%

Ha jól értem, ez egy egyszerű személyi kölcsön. Ebben az esetben csak az számít, hogy kinek a neve szerepel a személyi hitelkérelmen, hiába vagytok házasok, rajtad ezt nem követelhetik. Amúgy azt a részt nem is értem, hogy te miért fizetsz a volt férjednek X összeget havonta, ha egyszer neked semmilyen tartozásod nincs felé, és már 1 éve el is váltatok...?

Jelzálog esetében már bonyolultabb a dolog, de ott neked is nyilatkozatot kellett volna tenned a bank felé, hogy részt veszel-e a hitelben vagy sem.

2023. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Tévedésben vannak itt az emberek.

Hogyne követelhetnék!Sőt, fogják is, ha a volt férjed nem fizet.


A házasságban vagyonközösség van, minden közös.A pénz, a hitel, az adósság.

Sajnos személyi kölcsönnél nem kérnek kezest, adóstársat, így akár titokban is felveheti bármelyik fél.Visszafizetni viszont az fogja, akitől be tudják hajtani.Ha ez esetünkben a kérdező, akkor tőle.


Ismerek is egy szerencsétlen nőt, aki így járt.Rossz családból származott, fiatalon házasodott, a link férje személyi kölcsönöket vett fel a tudta nélkül.

Válás után a "vétlen" félen hajtották be az adósságot, mivel az adós nem volt hajlandó fizetni.

2023. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2023. márc. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

22.52-es válaszolónak van igaza, nagyon sajnálatos, hogy ilyen sokan nincsenek tisztában azzal, mit jelent a házasság, mit jelent a vagyonközösség.


Sajnos teljesen mindegy, ki az adós egy kölcsönszerződésben, ha ez a kölcsön a házasság fennállása alatt lett megigényelve, a tartozás közös. Amennyiben az adós nem fizeti a részleteket, a házastárson akkor is behajtható, ha azóta elváltak.


Nagy hiba volt ezt nem rendezni a bíróságon a váláskor. Sajnos sem a bírót és az ügyvédeket nem nagyon érdeklik ezek a dolgok, nem foglalkoznak vele, ha a házaspar egyik tagja sem kérdez rá, mit mond erről a jog. Őket ez nem zavarja, ha utóbb kiderül, nincs fizetve a hitel, majd a bank behajta, ahogy tudja.

2023. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sima személyi kölcsön. A ház az enyém volt már a házasságkötés előtt is. Viszont közösen újítottuk fel. Nem vitt el csak pár szerszámgépet. Ezért fizettem neki. Erre értettem, hogy nem akartam kisemmizni. Abba akartam hagyni a fizetést. Ekkor mondta az egyik ismerősöm, hogy vigyázzak, mert a bank rajtam is behajthatja. De beszélni fogok egy ügyvéddel is. Csak addig is szerettem volna egy kicsit tisztábban látni.
2023. márc. 9. 21:43
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, ha logikusan végiggondolod, szerinted mit jelent az, hogy a házasság alatt vagyon és teherközösség van?

Minden, amit a házasság alatt (nem külön vagyonból) szereztetek és minden, ami a házasság alatt felvett hitel (kivéve, ha van házassági vagyonmegosztási szerződés), közös, azaz közös az összes bevétel és közös az összes hitel függetlenül attól, ki írta alá a kölcsönszerződést.

2023. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

A #6-os linkje alapján úgy tűnik kamu lesz ez a kérdés, ahogy gondoltam, a #2 vagyok, mert ezek szerint a házastársa nélkül nem vehet fel senki kölcsönt.

Azért vagyok ilyen tudatlan mert külföldön élek külföldivel, a második házasságomban, és soha semmilyen hitelt nem vettem/vettünk fel. De ez nonszensz lenne még Mo-n is hogy a házastársam a hátam mögött felvehet hiteleket és én menjek ebben tönkre...?!

2023. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!