Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az állampapírok közül a PEMÁP...

Az állampapírok közül a PEMÁP vagy az EMAP az előnyösebb?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A PEMÁP-on látom van az infláció fölött egy 0,25%-os kamatprémium. Az EMAP pedig 3 havi EURIBOR-hoz kötött.



2023. márc. 11. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

[link]


"Helyette egy sokkal rosszabb, az euriborhoz (ez hasonló a magyar BUBOR-hoz) kötött állampapírt bocsát ki, jelenleg 3% alatti kamatozással. (Később sem várható érdemben magasabb kamat, ha csak nem lesz nagy gebasz az Unióban.)"

2023. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Kristalygomb kategoria
2023. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

#2 - Nem teljesen...

Össze lehet hasonlítani az elmúlt 20 éves euribor-t az inflációval.

Ez a kapcsolat nem valószínű, hogy fog változni a jövőben.

2023. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Az euróövezeti inflációs várakozás 2023-ra 5,6%, 2024-re 2,5%. A 2022-es infláció meg az ismert 8,4%.

Forrás:

[link]


És ezekre jön még rá a 0,25%-os kamatprémium.


Meglepődnék, ha az EURIBOR kamatszintje ezeknél magasabb lenne.

2023. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha az ÁKK arra számítana, hogy az EURIBOR magasabb lesz mint az infláció, akkor maradt volna a régi kondícióknál.
2023. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem teljesen értem, hogy mi ezzel a cél. Ha egyszer nem akarnak devizában eladósodni, akkor miért bocsátanak ki devizakötvényeket az intézményi befektetők részére. (Valójában tudom, hogy nem tudnak elég forrást bevonni forintban.) De akkor meg miért a lakossági befektetőkön spórolnak? Csak arra tudok gondolni, hogy egy arbitrázslehetőséget akartak ezzel lezárni. Ha tudtál hitelt felvenni euróban külföldön és betetted PEMÁP-ba, akkor az ügyleten lehetett nyereséget elérni. Most ez a lehetőség bezárul.
2023. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én se értem miért a lakossági befektőkön kell spórólni. Kis hal vagyok. :/
2023. márc. 12. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem sok érvet találtam az új eurós állampapír mellett. Az elemzők max 3.5%-os irányadó kamatot várnak, és az EURIBOR is valószínűleg ehhez fog igazodni.


[link]

2023. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!