Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » K&H bank. Nyitottam lassan...

K&H bank. Nyitottam lassan egy hónapja egy számlát és bankkártyát. -2800 Ft lefogott egy hónapon belül,miért?

Figyelt kérdés
Tegnap bementem,másik ügyintéző volt. Ő sem értette,miért történt ez. Az előző ügyintéző direkt így állította be a mobilbankot,hogy 2800 Ft mínuszban legyek?

2023. máj. 3. 23:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Semmire nem használtam ez idő alatt.
2023. máj. 3. 23:52
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Bankkártya díj/számlavezetési díj


Kivonaton rajta van

2023. máj. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy a kettes mondja, ehhez részletes bankszámla-kivonat kellene.


Ami lehetséges:

-Bankkártya díj:

Nem minden bank, nem minden számlacsomagjánál, nem mindegyik kártyatípus ingyenes az első évben. Nagyon gyakori, az esetek 70-80%-ában ingyenes az első év, de messze nem mindig.


-Számlavezetési díj:

Lehet, hogy alapból nem ingyenes a számlavezetés. Ha pedig ingyenes kéne legyen, akkor lehet, hogy valamilyen feltétel nem teljesült.

Ha például fizetési számlaként nyitottad, és a kondíció is az, hogy pl. minimum 400,000 HUF-nak kell érkezni, maximum 2 részletben, de neked mondjuk 3 részletben érkezett meg, vagy heti kifizetéses meló miatt akár többen is, vagy konkrétan egyösszegben kaptad a fizut de az csak 380 volt, stb.

VISZONT ha nem fizetési számla, akkor is simán lehet, hogy valamilyen kondíciója van az ingyenes számlavezetésnek, hogy valamilyen összeg minimum érkezzen rá.


-Mobilbank/netbank díja:

Ez sem mindig ingyenes, lehet hogy ezeknek is van egy alapdíja.


Ahhoz, hogy pontos infót lehessen adni, tudni kéne az összes kondíciót, és hogy a kondíciók egyes pontjaival kapcsolatban mi történt a számládon ebben a hónapban.


(Ha "semmire nem használtad ez idő alatt", akkor feltételezem, hogy nem jött rá pénz, hiszen akkor nem mondhatnád, hogy "semmire", így viszont nagy a valószínűsége, hogy teljesítetlen kondíció miatt ez számlavezetési díj.)

2023. máj. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, 2 hete nyitottam. Fizu jött rá ma. :)
2023. máj. 4. 01:09
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát... A bankok viszont általában naptári hónap szerint könyvelnek. Tehát ha csak Májusban kaptál rá először pénzt, akkor nem biztos, hogy Áprilisban meg kellett volna nyitni. (Tudom, a munkahely is cseszegetni tud, hogy kell a számlaszám "időben", mintha nem lenne elég utalás előtt egy nappal.)
2023. máj. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
A számlakivonaton rajta van, hogy mire vonták le. Mit írtak mellé?
2023. máj. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csomagdíj
2023. máj. 4. 20:32
 8/12 krwkco ***** válasza:
63%

"Nyitottam lassan egy hónapja egy számlát"

Mint minden bankban, a K&H-ban is, sokféle számlaféleség van különböző díjakkal. A kérdésed olyan, mintha azt írtad volna, hogy vettél a TESCO-ban valamit, miért került x forintba.

De nem vagy egyedül a kérdezők között, akik nem írják meg, hogy milyen számlájuk van.

2023. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerződés szerint: 30.000 Ft-os jóváírás újonnan számlát nyitó Ügyfeleinknek


Havi csomag díj,díjkedvezmény nélkül: 1036 Ft

2023. máj. 4. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen számlacsomag?

Mit mondott az ügyfélszolgálat?

2023. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!