Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel papír házilag? Többi lent

Hitel papír házilag? Többi lent

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy ha valakinek nagy összegű kölcsönt adok, pontosan 600000Ft. Viszont nem banki kölcsön hanem kb. zsebből adom, mert így nem kell kamatot fizetni...

De akkor is szeretném papíron rögzíteni hogy mennyit adtam kölcsön, a papíron minek kell szerepelnie pontosan hogy hivatalos legyen?

Előre is köszönöm a segítséget!



2023. máj. 9. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Nagy összegű kölcsön és a 600000 forint eléggé üti egymást, nem írtad el 1-2 nullával?


Ilyen aprópénz miatt kár bármilyen hivatalos papírokba bonyolodni de írj 2 tanú előtt egy fecnit amit letanúznak ketten és szerepel rajta az aláírásod + az övé is, legalább 4 példányban 2-2 legyen mindenkinél hogy átnyújtottál 600k-t és szerepeljen rajta a visszafizetési konstrukció.

2023. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocsi! A nagyösszegűt írtam rosszul.

AZért írnék ilyen papírt hogy nehogy az blegyen hogy utólag meggondolja magát az illető és "elfelejtse" visszafizetni.

Köszi a segítséget!

Ment a zöld pacsi

2023. máj. 9. 20:34
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Ellensegeket akarsz? Adj kolcsont.


Hiaba irsz akarmilyen veretes papirt, kb. nulla lehetoseged van nemfizetes eseten a penzedhez jutni, vagy ha megis, akkor esetleg 5 ev alatt egy polgari peres eljaras soran.

2023. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Még nem adtam kölcsön :D

Azért is kérdeztem meg hogy megy ez

2023. máj. 9. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Hagyja nálad az asszonyát, míg vissza nem fizeti
2023. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5/5

Tökéletesen igazad van! XD

Köszi a segítséget!

2023. máj. 9. 21:51
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Hogyha nem kell kamatot fizetni, akkor sokat buksz az üzleten már csak az infláció miatt is. Helyedben nem foglalkoznék vele üzletszerűen, mert nem éri meg. Ha valakinek pénz kell, inkább menjen a bankhoz, ott majd eldöntik, hogy alkalmas hitelfelvételre vagy sem. Rengeteg bosszúságot spórolsz meg magadnak és a normális kapcsolat is megmarad!


Csak olyan személynek adnék "kölcsön" és olyan összeget, akinél az se zavar, ha nem fizeti vissza, pl testvérem, szüleim.

2023. máj. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha magad akarod cisnálni, akkor google-be beírod, hogy "kölcsönszerződés minta" és amit ott találsz, azt kicsit átírod.


Én így csináltam.

2023. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi időre adod neki kölcsön? És miért kamat nélkül, ha kamatra is adhatod? Barátod?
2023. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is adhatsz, bepakolom állampapírba és 1 év múlva visszakapod kamatmentesen :)
2023. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!