Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel papír házilag? Többi lent

Hitel papír házilag? Többi lent

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy ha valakinek nagy összegű kölcsönt adok, pontosan 600000Ft. Viszont nem banki kölcsön hanem kb. zsebből adom, mert így nem kell kamatot fizetni...

De akkor is szeretném papíron rögzíteni hogy mennyit adtam kölcsön, a papíron minek kell szerepelnie pontosan hogy hivatalos legyen?

Előre is köszönöm a segítséget!



2023. máj. 9. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 "Nekem is adhatsz, bepakolom állampapírba és 1 év múlva visszakapod kamatmentesen :)"


Kérdező is be tudja pakolni állampapírba és kap rá 16% kamatyot. :)

2023. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Úgy olvastam "Hitler papír házilag?". 😅

Jó azért, ha írtok róla papírt, legyen benne, hogy kölcsön, név, születési hely, idő, anyja neve, szem. ig. száma, mennyi az összeg, mennyi a kamat, milyen részletekben és mikor fizeti vissza. Legyen benne, hogy kölcsönvevő az aláírásával elismeri a pénz átvételét. Legyen két tanú, vagy ügyvédi ellenjegyzés, esetleg közjegyzői. A közjegyzői azért jó, mert azt egyből végre is lehet hajtatni miután letelik a határidő.

Kölcsönszerződés helyett írathatsz vele váltót is, a saját kezével leírja, hogy melyik napon milyen összeget fog neked kifizetni.

A 600 ezer viszonylag nagy összeg, nem érdemes papírozás nélkül kölcsönadni.

2023. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, ha kölcsön adsz, mindenképpen papírozzátok! Jó barátság alapja a pontos elszámolás!
2023. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"De akkor is szeretném papíron rögzíteni hogy mennyit adtam kölcsön."

Ezt nagyon bölcsen teszed!

2023. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!