Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A magyar állampapirok kamata...

A magyar állampapirok kamata az inflaciokövetésen felül van? Vagy a 16% meg ilyen kamatba bele van kalkulálva az inflálódás is?

Figyelt kérdés

És ez éves kamat?

Kamatos kamatozású egy sincs? Csak sávos?



2023. máj. 12. 14:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A 16% az eves kamat, amelybe bele van kalkulalva a 2022-es inflacio.

Kamatos kamathoz egyszeruen a kapott kamatbol ujra allampapirt kell venned.

2023. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A 16%-ból vegyen vki uj állampapírt? Nem értem.
2023. máj. 12. 15:23
 3/25 A kérdező kommentje:
A 116 %-ból kell venni állandóan újat. Értem köszi
2023. máj. 12. 15:25
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Minden évben változik a kamatlába: előző évi infláció + 1,5%. Ez most 16%. Minden évben egyszer fizeti ezt az évi kamatot.


A kamatos kamat azt jelenti, amikor a kapott kamat is elkezd kamatozni (azaz visszaforgatod, más szóval tőkésíted): tehát a jövőre kifizetett 16%-os kamatösszegből veszel majd egy akkor elérhető állampapírt, így elkezd az is tőkeként kamatozni.


Nem tudom így világos-e.

2023. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A kamatos kamat az, hogy ha mondjuk beteszek 100 ezret

1 év végén lesz 100 e+16%=116 e

2.év végén lesz 116 e+16%=132 e


"előző évi infláció + 1,5%. Ez most 16%."

Ha szinte csak inflációt követ, akkor mi értelme van?

2023. máj. 13. 07:10
 6/25 anonim ***** válasza:

Igen, a kamatos kamat valoban az.

Ha a 16%-os kamatozasu 5 eves premium allampapirt nezzuk, akkor :

-beraksz 100 ezer forintot. 1 ev mulva kapsz 16 ezer kamatot es a 100 ezres toked bent marad meg tovabbi 4 evig kamatozni. Ekkor a 16 ezer forint kapott kamatot is berakod allampapirba tovabbi 5 evre es igy a 2. Ev vegen a teljes 116 ezer forintra kapsz kamatot.


Ha szinte csak inflációt követ, akkor mi értelme van?


Az az ertelme hogy biztonsagos helyen van a penzed es megis kapsz ra kamatot. Jelenleg 16% gatantalt hozamot sehol mashol nem kapsz, de felfoghatod ugy is, hogy minden egyes forinton amit a parnad alatt tartasz, 16%os buksz evente mert akar allampapirba is rakhattad volna.

2023. máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Akkor ez csak értékmegőrzés és nincs bevétel, nyereség, haszon, profit, kb semmi.

Én gyarapítani is szeretném a tőkét.

2023. máj. 13. 07:44
 8/25 anonim ***** válasza:
Amikor azt mondod, hogy gyarapitani szeretned, milyen kamatszint lenne a szamodra elfogadhato?
2023. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Állami kötvényeknél maradva (nem keverek bele más kockázatosabb magasabb hozamu részvenyeket most vagy tőzsdét)amikről köztudott hogy az egyik legalacsonyabban fizető, de egyúttal legbiztonságosabb legalacsonyabb kockázatuk kötvények, és a biztonság miatt fizet alacsonyan,(érték tőkegarancia nincsenek deficitek kiugróan változó fent-lent kamatozás,elbukás esélye) az infláció feletti 16%-al már elégedett lennék, nem zavarna kisebb összegeknél amikor ilyen szállingozó pár ezreim vannak csak, amiket félre tudnék tenni.


Ha viszont lenne egyben 1 milliom(vagy több) a semmire(illetve arra, hogy csak forgassam szabadfelhasználásu, nem kell vmi célra, megélhetésre, hanem arra van parlagon, hogy azt csinálok vele amit akarok, forgathatom)akkor nem állami kötvényekben gondolkodnék.


Valójában a kis alsós gyereket akarnám tanítani arra hogy ne csak költségeket csináljon (anya vegyük meg ezt vegyük meg azt és repkednek a minuszok égbe világba), hanem azon kezdtem gondolkodni hogy tanithatnám arra hogy bevételnövelésre is menjen rá és abban találni neki olyasmit ami hat a "jutalmazásközpontjára", mert abban hogy kap zsebpénzt vagy névnapra mamátol pár csörgő ft.-t még mindig nem látja az istennek se mi a fr.ncnak kéne gyűjteni miert ne költsük el?

Miért gyarapítsuk?

Tehát ajándékpénzekben mivel nem ő izzadt nem ő dolgozott meg érte, nem lát értéket egyszerűen egy gyerek. Hogy az jó érzés hogy gyarapszik. Ez nincs neki meg.


Es arra gondoltam ha a sok apróból (meg persze tennék neki hozzá), venne egy papírt mondjuk szükinapján, akkor látja majd a kövi szülinapján hogy saját magának hozott profitot es mint amikor virágot ültetünk, kis magból már lett egy kis hajtás.(hosszu távú instrukciókban még nem tudnak gyerekek gondolkodni, csak majdnem azonnali tapasztalat alapján élnek még pl juk tűz akkor az megsüt vigyázni kell.

Szerintem 1 éves stádiumokban "késleltetett jutalmazásra" meg megérett. Pl amit ma csinálunk, abból jövőre van eredmény.


Meg unalmamban kezdtem csak ezen agyalni a postán a szórolapok miatt csak hogy ilyen olyan premium csomag meg stb míg várakoztam.

Tehát valojában nem üzleti befektetési szempontjaim vannak(mivel nincsenek parlagon millioim), de kisebb összegek néha akadnak, amikkel nagyban felnőttszinten nem lehet játszani ugyan pl tőzsdézni, hanem csak "gyerekjáték" pénzösszegek csak.

2023. máj. 13. 08:09
 10/25 A kérdező kommentje:

""gyerekjáték" pénzösszegek csak."


Ehhez meg tökéletes lenne egy rövid futamidejű biztonságos kötvény. De ha csak értékállóságot biztosít annak értelme még nekem sincs. Akkor vegyen játekot(vagy tanulnivalót pl görkorcsolya vagy ilyenek) belőle es azzal legalább jatszik egy évig, több haszna van ha nem gyarapodik.

2023. máj. 13. 08:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!