Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Wisera lehet utaltatni magyar...

Wisera lehet utaltatni magyar munkabért?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 14:14
A kérdező szavazást indított:
Lehet
Nem!
7 szavazat
 1/4 anonim válasza:
18%

Lehet, de nagyon nem ajánlatos.


Nem vonatkozik rá sem a magyar betétbiztosítás, sem más országé. Ezzel erősen számolni kell.


Továbbá ha valami gond van, kihez fordulsz? Igaz, nem szokta össze-vissza zárolni a számlákat úgy mint a Revolut, de akkor sincs magyar ügyfélszolgálata, ahova bemész vagy magyar nyelven telefonálsz és elintézik.


Vannak szinte díjmentes bankszámlák, miért nem nyitsz egy olyat?

2023. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

#1


A revolut sem szokta 'össze-vissza zárolni a számlákat'. Ez proli urban legend. Egyébként a betétbiztosítás is vonatkozik rá.

Szintén hasonló körökből fakad ez a rettegés a több tízmillió ügyféllel rendelkező netbankoktól.


Nekem a személyes bankolásom, és az egyik cégemé Revoluton és OTP-n van.

A másik cégemé Wise, és onnan a kifizetéseket a tulajdonosok felé szintén Wise-on intézzük, ezért van egy Wise számlám is. Sosem volt gond egyikkel sem, természetesen. Az ügyfélszolgálat hihetetlen gyors és segítőkész volt mindig, amikor szüskég volt valamire, általában önhibából.

2023. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, persze, én is oda kapom.


#1 nem az a kérdés, hogy megtakarítást érdemes-e tárolni rajta, hanem, hogy mehet-e oda a fizetés.

Illetve sokan nem egynyelvű prolik és semmi problémát nem okoz nekik az angol nyelven történő kommunikáció. Én is intéztem már ügyet velük, nem volt semmi fennakadás, teljesen normális az ügyfélszolgálatuk.

2023. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Adnak magyar szamlaszamot amire tud a munkaltatod belfoldi utalassal utalni, ugyanakkor a Wise egy kulfoldi penzintezet, kulfoldi Swift koddal igy nem kotelezheto ra a munkaltato hogy oda utaljon es nehany technikailag nem is tud oda utalni.
2023. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!