Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rövidtávra melyik MÁK-os...

Rövidtávra melyik MÁK-os állampapírt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja OTP-s értékpapírszámlán van, kamatozott lassan 10%-ot, de egy év leteltével átvinném máshova. Amin gondolkodtam, az az Egyéves Magyar Állampapír és a Kincstári Takarékjegy. Melyik éri meg jobban?


[link]


[link]


2023. máj. 12. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Diszkont kincstárjegy inkább.
2023. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem keress kalkulátort. itt pl. van egy - nem használtam és nem ellenőrztem a számításokat - [link]


egyébként az értékpapír tanácsadód is ki kell legyen képezve tanácsadásra.


ha csak állampapírt szeretnél tartani magánszemélyként, az államkincstár ingyen vezet értékpapír számlát, kártyával fizethetsz tranzakciós díj nélkül, magánbanszámlára ingyen utalhatsz. az otp ezek többségéért valószínűleg díjat kér.

2023. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs tanácsadóm, magam intézem ezeket. Ez az OTP-s úgy jött, hogy bementem egyéb ügyben a bankban és egy ismerős volt az, akihez kellett mennem, ő ajánlotta, hogy hogy a díj ellenére is sokkal jövedelmezőbb lenne értékpapírszámlán tartani, mint simán a bankban. De gondoltam, hogy valami másba tenném hamarosan, hátha jobban kamatozna. Lekötni sok évre nem szeretném, sose tudni, mi fog történni 10 év alatt, míg kölcsönadom az államnak. Az OTP-ben most úgy van bent, hogy 3 havonta levon 1700-at, de mellette jön 150 ezer kamat.
2023. máj. 15. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!