Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire reális az a feltétele...

Mennyire reális az a feltételezés, hogy a magyarok kb 20%-a kilátástalan anyagi helyzetbe kerülne akkor, ha 1 hónapra is akár elveszítené a munkáját (azaz lefordítva, 1 havi félretett pénze sincs)?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális. A lakosság jelentős részének egyáltalán nincs megtakarítása.
2023. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóval több az mint 20%
2023. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Reális, a lakosság nagy része nincstelen proli.
2023. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Reális, amennyiben azt feltételezzük, hogy ezeknek az embereknek a többsége izoláltan, egyedül, család, barát, rokonok nélkül tengődik, és a bérén túl semmilyen egyéb bevételi forrása: ingatlankiadás, mezőgazdaság, seftelés, feketemunka, sufnibiznisz - sincs. Ez viszont máris kevésbé reális.
2023. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Pedig 4-es eléggé reális. A legtöbbjük csak bérből és fizetésből él.

Az esetleg más kérdés, hogyha van egy házaspár, és az egyikük fizetése kiesik, talán nem halnak éhen.

Mi ketten vagyunk a férjemmel, 2 kiskorú gyerekkel, a férjem fizetése elmegy a rezsire, az enyémből eszünk.

Szóval igencsak megéreznénk, ha akármelyikőnk fizetése kiesne. Nem mondom, hogy 1 hónapig sem bírnánk, de fél év a maximum.

2023. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok és én is "megéreztem" mikor kivágtak a munkahelyemről, ugy, hogy addigra, munkakeresés közben elégettem az összes tartalékomat. Szerencsére volt kitől kölcsönkérnem (és kinek visszaadnom), volt mit eladnom, volt hová ebédelni járnom stb. Kilátástalan akkor lett volna a helyzetem, ha mindezek nincsenek, és a nem létező segélyért kellett volna sorban állnom, vagy koldulnom kellett volna. Utóbbiakra mondom hogy szerencsére nem fenyegeti a 0 tartalékkal rendelkező (mint amilyen én vagyok) emberek teljes egészét.
2023. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

(A sztorim úgy értendő hogy 2 hónap munkakeresés és tartalékokból éles után beálltam dolgozni valahová ahonnan 1 hónap után kidobtak. Újabb munkakeresés következett immáron tartalékok nélkül.)

Mindezzel együtt szerintem sem üdvös helyzet és jó lenne, ha minél több embernek lenne likvid tartaléka is. Legalább egy félévi fizu a bankszámlán.

2023. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Otos: te jo eg, mennyi a ti rezsitek?
2023. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
8-as, te nem tudom hol élsz, de mifelénk egy kereset egy rezsi.
2023. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
#9 hogy nez ki a rezsi nalatok tetelesen?
2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!