Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyre több kellemetlenséget...

Egyre több kellemetlenséget okoz a Wise-számla használata?

Figyelt kérdés

Én 2021 májusa óta használom a Wise-t, eddig teljesen meg voltam elégedve velük, a fizetésem is azóta erre a számlára érkezik (forintban). Emellett van még egy eurós számlám is.

A fizetésemmel kapcsolatban jött az első kellemetlenség, idén az év elején közölte velem a HR, hogy nem tudnak tovább csoportos utalást indítani a számlámra, úgyhogy adjak másik számlaszámot. Mivel nekem csak ez van, végül csak úgy tudták megoldani, hogy nekem egyedül mindig külön, manuálisan utalják át a fizetésemet.

A másik dolog épp a napokban történt. A Wizz Airtől várok egy eurós visszautalást, úgyhogy megadtam a Wise-os eurós számlaadataimat. A légitársaságtól viszont az a rövidke válasz jött, hogy sajnos ők nem tudnak Wise-ra utalni. De ez mégis hogy lehetséges? Ha jól tudom, ugyanolyan pénzintézetnek számít, mint bármely másik bank. Ugyanúgy rendelkezem magyar számlaszámmal, IBAN-nal, bankkártyával, stb.


Emellett egyébként több kisebb kellemetlenség is volt már, nem tudtam pl. RTL Most-előfizetést rendelni, vagy a Tom Tailor honlapján vásárolni a kártyaadataimmal. Korábban viszont nem tapasztaltam problémákat. Idén történt valami a céggel? Nektek is vannak hasonló tapasztalataitok?



2023. máj. 18. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

“ Ha jól tudom, ugyanolyan pénzintézetnek számít, mint bármely másik bank.”


Nem jol tudod, a Wise ugyanis nem bank.

Es bar magyar szamlaszamot ad, a ceg maga nem magyar (igy a swift kodja sem magyar, hanem belga), ez is okozhat kellemetlenseget peldaul a munkaltatonak aki ide utalja a fizetest.

2023. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Dolgoztam a Wise-nál, még ők sem utalnak Wise-számlára fizut :D
2023. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Így van ahogy az első is írta, a Wise nem bank. És nem arra gondolok, hogy nincs hazai banki engedélye, mert határon átnyúlóan szolgáltatást nyújtó bank, mint a Revolut, hanem valóban nem bank.


Mivel egyes műveleteket amelyeket korábban csak bank végezhetett liberalizáltak, például az átutalásokat, így tud adni magyar bankszámlaszámot, amire, amiről utalni lehet.

De ettől még nem lesz bank.


És nem köteles egy munkáltató elfogadni.

Ha annyit ír valaki megkötésként, hogy bankszámlaszámot kér, akkor már bőven meg is van a jogalapja, hogy Wise-os számlát ne fogadjon el. Elfogadhat, de nem köteles.


Egyébként pedig van amiben jó a Wise, de miért nincs rendes bankszámlád? A Wise úgyis csak másodlagosnak való ez elég egyértelmű.

2023. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
A bankkártyás fizetésnél (online vagy személyes) nincs különbség más bankokhoz képest. Ha az nem működött, az nem a wise hibája.
2023. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Miért csak Wise-os számlád van? Ezt általában csak egy második (vagy sokadik) kiegészítő szolgáltatásként használják.

Nem nagyon értem ezt a sok helyen megnyilvánuló gondolatot, hogy "magyar banknál nem nyitok számlát, mert az rosszabb". Kell, hogy legyen egy "rendes" bankod és bankszámlaszámod (szerintem).

2023. máj. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!