Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen állampapírt érdemes...

Milyen állampapírt érdemes venni PMÁP helyett november-december-január körül?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem hogy "milyen állampapírt érdemes venni november-december-január körül", mert a PMÁP februárban fizet kamatot, ami azt jelenti, hogy az összes addig felhalmozott kamattal együtt kell megvásárolni és - logikusan - februárban ez esetben nem hoz túl sokat.

Melyek azok a más állampapírok, amelyeket megéri inkább venni, ha túl közel a PMÁP februári kamatfizetés?



2023. máj. 19. 13:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenki válaszát!
2023. máj. 19. 15:39
 12/14 anonim ***** válasza:
Most már nem jó szerintetek a PMÁP?
2023. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én nem írtam olyat, hogy ne lenne jó és a kérdésem se erre irányult hogy "ne lenne jó".
2023. máj. 20. 09:28
 14/14 anonim ***** válasza:

"az összes addig felhalmozott kamattal együtt kell megvásárolni és - logikusan - februárban ez esetben nem hoz túl sokat."


Abban igazad van hogy a felhalmozott kamat miatt kevesebbet hoz.

De ez a kulonbseg nem tul nagy. 16 helyett 14-15% a vegen is.

Meg mostanaban felevente uj sorozat jon ami 0 felhalmozott kamattal indul.

Emiatt eleg ritkan eri el ez a fajta veszteseg az 1 szazalekpontot. Szerintem nem erdemes ezzel foglalkozni es alternativakat keresni.

Olyan minimalis a kulonbseg amit massal esetleg nyerni tudsz, hogy csak az idodet pazarlod.

2023. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!