Revolution vagy Wise?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arra lennék kíváncs, melyik az a külföldi bank,folyószámla (online is)

Amit Magyar állampolgárként is tudnék nyitni.

A lényeg nekem az hogy a Magyar állam ne tudja rátenni a kezét a pénzemre.

A fent emlitett 2 számla nyitas ezt lehetővé teszi?



#bank #online #deviza #Wise #Folyószamla
2023. júl. 19. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Viva la revolution!
2023. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia :) szoval akkor az? 😊
2023. júl. 19. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Uniós állampolgárként bármelyik uniós ország bármelyik bankjában tudsz számlát nyitni.


A Wise és a Revolut nem arra való hogy pénzt tároljunk rajta.

2023. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Egyik sem igazán pénz tárolásra alkalmas, inkább okos használatra, főleg ha utazgatsz, valutákat használsz, stb. De pénzt tárolni eleve butaság, csak finanszírozod az inflációt vele. Inkább fektesd be.


Nekem, és az egyik cégemnek Revolut a fő bankja, és én nagyon szeretem.

Wise-m is van, de annnyira nem tetszett a kezelőfelület, ezért nem szeretem használni, kikopott a mindennapjaimból.

2023. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Néhány dolgot tisztáznod kellene és úgy lehet igazán választ adni, mert bocsánat, de elég homályos infók vannak itt, nem csak tőled, hanem egy-két válaszolónál is.



Mit értesz a hozzáférni alatt?


Ha adósság miatt végrehajtási eljárás indul ellened, akkor teljesen természetes, hogy a végrehajtó (aki nem magánintézmény, hanem állami rendszer része) hozzáfér a törvény adta keretek között.


Másik országban is így lesz.


Sőt, az EU-ban könnyebben, EU-n kívül nehezebben és lassabban (mindkét esetben a belföldinél lassabban és drágábban), de külföldi vagyonodon is be tudják hajtani a magyarországi tartozást és fordítva is igaz.


Például ausztriai tartozást is be tudnak hajtani itthoni vagyonodon.



Tudni kell, hogy a végrehajtó (önálló bírósági végrehajtó a hivatalos neve) bár az állam által jogosítvánnyal felruházott hatósági személy, de nem az állam utasítására, kérésére intézkedik!


Állami kényszer útján intézkedik de MINDIG A HITELEZŐ (AKINEK TARTOZOL) KÉRÉSÉRE!

T

2023. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Valamiért elküldte a választ. ma 14:51

Folytatás:


Tehát nem az állam hajt be, hanem akinek tartozol azt hajtatja be állami kényszer segítségével!


Ez más országban is így lesz.



A két intézmény közül az egyik (Revolut) bank, a másik nem bank.


Magyarországi banki működési engedéllyel egyik sem rendelkezik!!!


A Wise esetében semmilyen betétbiztosítás nem létezik, a Revolut esetén litván.


A Wise ad magyar bankszámlaszámot, de munkabért nem tudnak rá utalni, ahol kötegelve utalnak csoportosan munkabért. Sok cég csinálja így. Főleg nagyobb cégek, intézmények.



A Revolut nem ad magyar bankszámlaszámot, bár banki engedélye van (nem magyar). Itthon határon átnyúló szolgáltatásként van jelen. Ez fontos különbség.


A Revolut esetén problémát jelent a nem kisszámú zárolások, amikor homályos okok miatt zárolják az egyenleged és esetleg csak hosszú ideig tartó levelezés után férsz hozzá újra.

Magyarországi és magyar nyelvű ügyfélszolgálata nincs!



Elég sok ilyet lehet olvasni a neten, én is hallottam már ilyet közeli ismerőstől. A pénz eredete legális volt, amit hetekig kellett bizonygatnia, végül nagysokára elfogadták. A "vicc", hogy olyan igazolás mentén, amit rögtön meg tudott mutatni, de elsőre nem érték be annyival.


Pénzt Revoluton nem tartanék, nagyon nem okos dolog. (Nem csak az infláció miatt!)



Egyébként pedig ezek amúgy sem pénz tárolására, megtakarításra érik meg, hanem olcsó külföldi vásárlások, átutalások miatt.

Arra jók. Wise esetén kockázat sem akkora mint a Revolut esetén.


De napi használatra, megtakarításként, elsődleges bankként biztos nem választanám egyiket sem.


Van elég sok bank (még mindig) Magyarországon, elég sok számlacsomaggal. Újra terjednek a díjmentes vagy nagyon olcsó számlák, válassz azok közül!



Remélem tudtam segíteni.

2023. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Ja igen, még ezt kommentálva: ma 10:54



Ez így igaz, de csak elméletben.


Ha tudod teljesíteni a bank által elvárt kritériumokat, jogosult vagy nyitni, az uniós jog alapján.

Igen, csak, hogy a kritériumok egyes országok (vagy akár adott országon belül egyes bankok esetén) olyanok, hogy helyi lakcím vagy munkaszerződés nélkül nem tudsz nyitni.


Ha azt mondja egy ország (pl. legyen Németország) vagy egy ország adott bankja, hogy bármely uniós állampolgárnak nyitok és vezetek lakossági folyószámlát vagy betétszámlát aki rendelkezik az országon belül lakcímmel és munkaviszonnyal, akkor teljesítette az uniós jogot.


Nyithat a német állampolgár ugyanúgy az XY Bankban számlát mint a francia, magyar vagy szlovák állampolgár ha ezeket teljesíti.

Igen, csak egy nem Németországban élő, dolgozó uniós polgár ezeket hogy is teljesíti?



Van ország amelyik esetében nincs ilyen elvárás, ott könnyű nyitni.

Van ahol MINDENKITŐL, MINDEN UNIÓS POLGÁRTÓL elvárják a lakcímet és/vagy munkaviszonyt.


Uniós jog nem sérül, hiszen egyenlő elbánás alá esnek, de egy külföldi hogyan teljesíti?



Részletkérdés, de fontos lehet, hogy pl. X spanyol bankban lehet, hogy nem tudsz online számlát nyitni videochaten keresztül, csak személyesen.

Jogod nem sérül mert nyithatsz, de nem 100 méterre kell elsétálni, hanem repülni pár órát.

2023. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok :


Nincs semmi adósságom, tiszta vagyok.

Csak nem szeretném leadózni (egy esetleges törvény módosítás kereteben)a pénzem.

Nem szeretnem Oda adni nekik, mindenféle ostoba ürüggyel

2023. júl. 20. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!