Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan hogy valakinek nem...

Van olyan hogy valakinek nem adják meg Magyarországon a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó úgyhogy nagyon bele nem tudok menni es olyan nagyon nagy segítséget se várok mint pl egy ehhez értő ügyvédtol kb csak segíteni szeretnék egy hozzám közel álló személynek ebben.

A történet.. Született egy gyerek, a családi pótlékot itthon kapták egy pár évig kb aztan apuka kiment külföldre dolgozni ahol (nem tudom hogyan) de onnan is kapták a családi pótlékot szerintem hitel miatt, aztan amikor apa haza jött kb 1 év után dolgozni ez nyilván kiderul ( ne irjatok legyszi olyat hogy '' de jo volt két helyről kapni most jól jártak stb) inkább lapozz tovább ha segíteni nem tudsz. Na apa haza jott es ez nyilván kiderult.. Ha jol tudom amit addig ott kaptak kint(is) azt vissza kene fizetniük es úgy tudnák itthon el intézni hogy ujra kapják itthon.. Mert mikor kiderult, akkor itthonrol se kaptak mar családi pótlékot megszüntették számukra. Hogy lehetne bele kezdeni intézni ezt az egészet? Vissza menoleg esetleg az elmúlt kb 3-4 évet is ki fizetne nekik az államunk amit nem kaptak itthon? A gyerek vegig járt oviba suliba


2023. aug. 6. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez ugy mukodik, hogy kaphatsz ket helyrol de maximum az osszeg a nagyobb osszeg lehet. Tesom kint dolgozik Ausztriaban, a gyerekek itthon az apjukkal. Ket gyerekre kapjak itthon a magyart, azonban a tesom kapja a ket gyerek utan az osztrakot amibol levonjak a magyart. Tehat gyakrolatilag az osztrakok csak a ketto kulonbozetet fizetik. De ezt el kellett intezni. Ha kapta a magyart es a teljes kulfoldit akkor tobbet kapott mint lehetett..
2023. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!