Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi pótlékot megtarthatom,...

Családi pótlékot megtarthatom, muszáj odaadnom a családomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha Németországban dolgozom és igénylek gyerekek után családi pótlékot, akkor azt megtarthatom, vagy muszáj odaadnom a gyerekeknek vagy az anyjuknak? Ők Magyarországon élnek, én Németországban dolgozom és igényeltem, illetve kapom utánuk az összeget.



2016. okt. 2. 20:11
 1/6 anonim válasza:
100%
azt a gyerekeknek adtak nem neked illetve azert adtak hogy a gyerekre koltsetek szoval igen oda kell adni, mellesleg biztos jo fizud van nem ertem mit sajnalod a gyerekeidtol azt a kis penzt
2016. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos, igen. Fizetésem miatt nem tudnak Magyarországon semmilyen szociális juttatást igényelni, de mivel nem tudják pontosan mennyi ezért nincs gond, elég ha csak egy minimális összeget küldök haza a fizetésből (csak épp egy kicsivel többet amit amúgy is megkapok pluszba a családra a kedvezőbb adózás miatt, hogy van 2 gyerekem).


Viszont a családi pótlék az külön tészta, de amennyire tudom nincs jogszabály ami arra kötelezne, hogy ezt a 130 ezret amit kapok rájuk azt oda kéne adnom.

2016. okt. 2. 21:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyerekek etetése eltartása, rezsi amúgy se kerülhet többe mint havonta 40 ezer/fő. Nem tudom miért kéne 20 ezernél többet küldenem. A feleségem a másik felét fizetheti.
2016. okt. 2. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nemtudom hogy csak trollkodsz e, vagy tenyleg vannak ilyen gusztustalan emberek. Remelem az elso vagy mert ha tenyleg komolyan ortad akkor sajnalom a csaladodat. A penzt a gyerekekre adjak. Te Nemetorszagban dolgozol, tehat az osszes feladat a gyerekek anyjara szakad. Es ezek alatt nemcsak penzbeli dolgokra gondolok. Ha kepes vagy ezt megtenni a sajat gyerekeiddel, remelem visszakapod ezt meg az elettol. Karma is a bitch
2016. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

-Nos a kérdés tényleg nem valós. Illetve nem én vagyok aki nem akarja odaadni, hanem az apám szemszögéből írtam le a szituációt.


Kérdés ettől még fennáll: oda kell e adni ilyenkor a családi pótlékot?


Alapvető probléma, hogy semmilyen fizetési bizonylatot (munkahelyről) nem ad az apám, így még szociális ösztöndíjakat vagy juttatásokat se tudok igényelni, ennek ellenére 4-ünkre (2 testvérem van) ad 110 ezer forintot, ami ha azt vesszük, hogy csak a német családi pótlék 170 ezer Ft elég édes kevés, a fizetése pedig még nem is említettem...


Emiatt se szociális juttatást se semmit nem tudok igényelni, viszont ha kérdőre vonjuk akkor azt mondja, hogy kidob otthonról és nem ad semmi pénzt. Mind hárman egyetemen tanulunk, nem engedi, hogy passzivra menjünk, mert akkor megint csak nem küld semmi pénzt (ha passzivon vagyunk akkor nem kap ránk családi pótlékot, se adókedvezményt).


Ilyenkor mit lehet csinálni?

Abba se ment bele, hogy külön háztartásban legyen elkönyvelve (ekkor tudnánk igényleni szoc. ösztöndíjakat) - mert akkor megint csak kevesebb adókedvezményt kapna.

2016. okt. 2. 21:30
 6/6 A kérdező kommentje:

Utóirat:

Azt úgyszintén nem engedi, hogy dolgozzak (vagy testvéreim), mert akkor megint csak kevesebb pénzt tudna visszaigényelni az adóból saját magának.


Viszont amennyit küld az még tankönyvekre sem elég. Úgy adja a pénzt mintha lennének "titkos" pénzbázisaink, amiből majd úgyis ki tudjuk pótolni a pénzt.


Illetve munkahelyén számos juttatást kap a családjára való tekintettel (pl. + pénz nyaralásra, tankönyvekre), de persze ebből se látunk semmit.

2016. okt. 2. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!