Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elintézni, hogy...

Hogyan lehet elintézni, hogy anyám helyett, akivel Magyarországon élek, apám, aki Németországban dolgozik, de havonta hazajön, kapja meg a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a helyzet, de a lényeg, hogy inkább azt szeretném, ha apám kapná a családit odakint, és nem pedig anyám itt Magyarországon.
2015. dec. 21. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen:

Anyud jelzi a kormányhivatal felé (kormányhivatalok hatáskörébe kerül át a Magyar Államkincstártól a családtámogatási feladatok ellátása), és kéri a családi pótlék megszüntetését hivatkozva arra, hogy az apuka kapja a családi pótlékot ezentúl.

Apukád pedig Németországban a megfelelő hivatal felé bead egy kérelmet a családi pótlék igénylésére, mellékelve a németországi iskolalátogatási papírral amivel igazolva van, hogy te is kint élsz, kint tanulsz, és mellékelni a magyarországi családi pótlék lemondó nyilatkozatot is.

2015. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2015. dec. 22. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:

"Apukád pedig Németországban a megfelelő hivatal felé bead egy kérelmet a családi pótlék igénylésére, mellékelve a németországi iskolalátogatási papírral amivel igazolva van, hogy te is kint élsz, kint tanulsz, és mellékelni a magyarországi családi pótlék lemondó nyilatkozatot is"


Csakhogy a kérdező itt él, Magyarországon, legalábbis a kérdésből ítélve

"nem pedig anyám itt Magyarországon." Tehát, ha jól értelmezem, akkor a kérdező az anyjával itt él Magyarországon, de német családit szeretne.


Ehhez a legalapvetőbb kérdés, hogy egyáltalán be van-e jelentve kint a munkahelyén vagy feketén dolgozik? Netán magyar munkaközvetítőn keresztül?

2015. dec. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" Csakhogy a kérdező itt él, Magyarországon, legalábbis a kérdésből ítélve "


Úgy látszik te sem olvasod a válaszomat rendesen. A lényeget leírtam, hogy mi a menete, hogy valaki családi pótlékot igényeljen külföldön.

Az egyik, hogy igazolni kell a gyermek iskolalátogatását. Más szóval, hogy te is megértsd: A gyereknek ott kell iskolába járnia.


Annak meg amit írtál, hogy az apuka esetleg magyar céggel dolgozik kint, értelmetlen volt. HA így lenne akkor nem kéne a családi pótlék fizetésével variálni. Mindegy, hogy ki melyik magyar cégnél dolgozik..

2015. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, értelmeztem, de a kérdező úgy reagált a válaszodra, mintha "nem jött volna le" neki, hogy ahhoz kint kell élnie, iskolába járnia.

Nem miattad írtam... :-)

2015. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

de lejött hogy kint kellene élnem és tanulnom, de mivel nem ez a helyzet, akkor ha jól gondolom ugrott az egész, szóval felesleges tovább csűrni-csavarni, mert nincs meg az egyik feltétel. (apa közvetítő cégen keresztül került ki Németországba)

köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 22. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké, rendben, akkor én is megnyugodtam, s kisimultak a dolgok :-) remélem, első sem vette zokon a hozzászólásomat és szent a béke :-) BÉKÉS KARÁCSONYT NEKTEK!:-)
2015. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!