Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Wise-on ez így működik? Így...

Wise-on ez így működik? Így középárfolyamon vált vagy olcsóbb lesz egyáltalán a váltás mint a bankoknál?

Figyelt kérdés

Új vagyok még a Wise-zal, most nyitottam fiókot.


Látom, hogy tíz féle pénznemben lehet számlát nyitni illetve továbbá rengeteg ország pénznemében lehet tranzakciót végezni.


Az Emirátusokba fogok menni október elején és az a kérdésem, hogy ha a hotelt most előre illetve helyben a költségeket majd kinn Wise kártyával fizetem, akkor milyen árfolyamon vált?


Jóval kedvezőbb mint a bank váltana?


Mert ugye mindig arról a számláról költök Wise-zal amelyik éppen megfelel a költés devizanemének, de ha AED devizában nem lehet számlát nyitni, csak műveletet végezni akkor hogy van ez? Hogy módosul?



Köszönöm a segítséget előre is!



2023. aug. 17. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint pénznem függő, de 0,43%-tól van a pénzváltás díja

2023. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát pl ha 500 000 Ft-ot fizetek a hotel foglalásért (fiktív szám) akkor 502 150 forint lesz amit a számlámra terhel?


Vagy mihez képest 0.43% ha mondjuk pl. 2700 dirham a a szállás díja a Bookingon?

2023. aug. 17. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ott a kalkulator a weboldalukon:

[link]

2023. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem átutalok hanem kártyával fizetek.

Pl. 3000 dirham hány forint lesz?

2023. aug. 17. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebbem a szent pillanatban, amikor ezt a valaszt irom, 5138,75 AED-s koltest konvertal az a Wise 500.000 forintra.

Remelem tudtam segiteni.

2023. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Én ezt látom. Ilyen brutális díjak vannak ha Wise kártyával fizetek???

2023. aug. 18. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:

#6:

A képen egy olyan tranzakcióról van szó, ahol a saját (nem Wise-os) AED-s betéti kártyával fizetsz azért, hogy a Wise a magyar forint számlaszámodra utaljon pénzt.


Te pedig ha jól értem, nem ezt szeretnéd csinálni, hanem a Wise kártyáddal akarsz fizetni az AED pénznemben, így a fenti screenshot rajtad egyáltalán nem segít.


A képen egyébként azért látsz magas díjat, mert annak valóban viszonylag magas díja van, hogy a Wise-os egyenlegedet a saját bankkártyáddal töltsd fel, AED pénznemben egyébként ez a díj magasbb, mint forintban. Forintban viszont fel tudod tölteni a Wise egyenlegedet belföldi átutalással is.

2023. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos választ.


Hol találom akkor az én helyzetemre vonatkozó kalkulátort?

2023. aug. 18. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!