Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a végrehajtótól 33%-os...

Ha a végrehajtótól 33%-os fizetés letiltás érkezett, még van mód részletfizetési megállapodást kötni, s ha igen, mi a módja?

Figyelt kérdés

Régi ügy, de most derült égből a villámcsapásként ért (teljesen friss a dokumentum), próbaidőn vagyok, meg egyéb ok miatt is (eü.) inkább egy megállapodásos havi részletfizetés lenne a járható út számomra.

Azt "szeretném", hogy a fizetésről lekerüljön a tiltás, ha lehetséges. (A részlet amire gondolok így valamivel kevesebb lenne, mint annak harmada, mert az olyan nagy érvágás, hogy alig tudnék megélni.) Bármilyen javaslatot a fentiek alapján szívesen fogadok. Köszönöm.


2023. szept. 2. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

"mi a módja?"


Nagyon egyszerű. Kérsz a végrehajtótól egy időpontot, amikor elmész hozzá, és megbeszéled vele a problémád. Ha hajlik rá, hogy teljesítse a részletfizetési kérésed, akkor szerencséd volt. Ha nem, akkor "így jártál".


Azt kell kihangsúlyozni, hogy próbaidő lévén nem akarod elveszíteni az állásod. Ha a jövedelem-letiltás marad, és emiatt elveszíted, akkor még a lehetősége sem lesz meg annak, hogy rendezd a tartozást, mert bevétel nélkül nem fogja tudni ő sem behajtani rajtad. Ez a szöveg szokott hatni. :)

2023. szept. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Amúgy rendezni akarom, csak most a hír leforrázott, de én hibáztam anno...
2023. szept. 5. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!