Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » K&H rendszeres befektetés?...

K&H rendszeres befektetés? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ajánlották nekünk ( nem vagyok otthon ebben bocsánat ha nem jól fogalmazok) baba projektben vagyunk,erre szeretnénk félre tenni . K&h-nál van lehetőség rendszeres befektetési jegyre, értékpapír számlát kell nyitni hozzá , és havi 5000 ft-ot kell rendszeresen fizetni, bármikor ki vehető. Az lenne a kérdésem ,hogy mindig ennyit kell fizetni ? Én döntöm el mennyit fizetek be vagy a bank vonja majd le ? Mert 5000 ft-ot be tudnék havonta vallalni. Másik kérdésem, ez az összeg kamatozik, tehát mondjuk ha én 2 hónap múlva úgy döntök ki akarom venni, akkor az kamatozik valamennyit ? Remélem jól fogalmaztam , tényleg nem értek ehhez, . Erre lennék kíváncsi hogy mindig 5000 lenne amit fizetni kell és hogy ez kamatozik e nekem ? Köszönöm ha válaszoltok

2023. szept. 29. 01:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha vissza akarom mondani ez nekem pénzbe kerül ? És ki tudom e venni az addig össze gyűlt pénzt?
2023. szept. 29. 01:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat..ez az 5000 ez úgy 5000 hogy benne van minden ami költséggel jár ? Fog valamit még plusszba le vonni ? Ha én meg szüntetem tényleg ezt az egészet 2-3 hónap múlva , akkor ki veszem a pénzem és fel tudom függeszteni az egeszet ?
2023. szept. 29. 01:55
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel csak a bank jar jol. Allampapirral valoszinuleg tobbet keresnel...
2023. szept. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bank automarikusan vonja es barmikor meg tudod valtoztatni hogy mennyit akarsz befizetni havonta.


Van tovabbi koltsege. Kb 50 forintot le fognak vonni a befizeteseidbol, 500 forintot akkor ha ki akarod venni a penzed.


A befektetett penzed nem “kamatotik”, hanem ertekpapirba (reszveny, kotveny, allampapir valtozo aranyban) lesz befektetve, aminek az erteke folyamatosan ingadozik, tehat akar csokkenhet es novekedhet is, vagyis semmi nem garantalja, hogy tobb penzt tudsz majd kivenni mint amennyit beraktal.

Eppen ezert minden vefektetesi jegyhez megad a bank egy ugynevezett javasolt bekfektetrsi idotavot ami azt jelzi, hogy minaz az idotav ahol jo esellye mar nyereseggel tudod kivenni a penzed. Ez altalaban 1 es 7 ev kozott van, a pontos ertekeket meg tudod nezni a bank honlapjan:

[link]


Ha 2 honap volva kell a penz akkor ezek a befektetesi formak semmikeppen nem javasoltak.

2023. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen pénzügyi termék működése nem világos a feltételeinek gondos elolvasása után, akkor azt jobb nem megvenni.
2023. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem csak az lesz a dolgom hogy havonta fizetem az 5000et ? És ha ki akarom venni , akkor hogyan működik? Jól értem hogy az értékpapír számlát el kell adni bankon keresztül,és azt az összeget rá kell tennem a saját folyó számlámra ?
2023. szept. 29. 11:38
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Tehát akkor nekem csak az lesz a dolgom hogy havonta fizetem az 5000et ?"

Sőt, csak annyi kell, hogy a hónap megfelelő napján legyen annyi pénz a számládon.

" Jól értem hogy az értékpapír számlát el kell adni bankon keresztül..."

Nem az értékpapírszámlát, hanem az értékpapírt. A befektetési jegyeidet.

"azt az összeget rá kell tennem a saját folyó számlámra ?"

Két-három nap múlva megjelenik az értékpapír ellenértéke a befektetési számládon. Minusz az értéknövekedés 15%-a, mint SZJA és 13%-a mint szochó És akkor át tudod vezetni (utalni) a rendes folyószámládra.

(Most arra nem térnék ki, hogy ez mennyire jó befektetés. De pár tucatszor 5000 forintnál szinte mindegy. :-) )

2023. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy olyan 3 év lenne a cél még gyűjtöm.😊
2023. szept. 29. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Úristen, nehogy belemenj ilyenbe, láthatóan fogalmad sincs semmiről, nagy pofáraesés lesz a végén... Eleve, havi 5000 Ft egy pizza ára, abból mégis mit akarsz megspórolni? Főleg, ha 2 hónap múlva már lehet kelleni fog a pénz...

3 év múlva lesz 180 ezer forintod, ami érni fog mai értéken kb 100 ezret... Kapsz belőle egy használt babakocsit

Babaprojekt, mi? Nem baj, majd az adófizetők eltartanak, nyugi


Bocsánat a pikírt hangvételért, de láthatóan nem gondoltad még át ezt az egészet

2023. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!