Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik az, hogyha egy...

Hogyan működik az, hogyha egy külföldi cég, vállalat egy magyar bankszámlára akar pénzt utalni? Nekem merülhetnek fel díjak, ha ők utalnak? Valamit ezeket a SWIFT BIC és IBANK adatokat hol találhatom meg?

Figyelt kérdés

Valaki, aki ebben tapasztalt, legyszives segítsen.

Az én részemre történne az utalás.

Kérte az ügyfélszolgálat, hogy adjam meg ezeket az adatokat a pénzvisszatérítéshez. De mindegyiknek az angol változatát.



2023. okt. 2. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Elöször is, semmiféle költséged nincs, ha ök utalnak neked pénzt.

Másodszor a SWIFT BIC és IBANK adatok rajta vannak a számládon, legtöbbször a kártyán is, de ha nem találod, a bankod megmondja.

Ezeknek nincs "angol" változata, csak nemzetközi, az mindenhol érvényes.

2023. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, nem IBANK, hanem IBAN, K nélkül!
2023. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

"Hogyan működik az, hogyha egy külföldi cég, vállalat egy magyar bankszámlára akar pénzt utalni?"

Megadod a kért adatokat, ők intéznek minden mást.


"Nekem merülhetnek fel díjak, ha ők utalnak?"

Elképzelhető. Sokan egyből rávágják hogy mindig az fizeti a díjakat aki utal, valóban ez a gyakoribb, de ettől el lehet térni. De ha neked kell esetleg, azt is automatikusan vonja a bank, dolgod nem lesz vele.


"Valamit ezeket a SWIFT BIC és IBANK adatokat hol találhatom meg?"

Az IBAN a te számlaszámod (nemzetközi formája, de több banknál már ezt használják "sima" számlaszámként is). A BIC pedig a bankod azonosítója, ezt a bank oldalán biztos megtalálod.

2023. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szamodra a szivas a bankod atvaltasi rataja lesz.
2023. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!