Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letiltottam a bankkártyámat,...

Letiltottam a bankkártyámat, mert elveszett. Azt az információt kaptam, hogy ha valaki erre a letiltott kártyára utal pénzt, akkor a tranzakció létre sem tud jönni. Ez igaz? Egy külföldi cég elvileg erre a letiltott kártyára utalt nekem.

Figyelt kérdés
Most akkor mi a teendő? Hozzájuthatok ehhez az összeghez? Vagy nem is lehetséges letiltott kártyára utalni, tehát nem is történt meg az utalás? Hogy működik ez most?

#bankkártya #utalás #pénz #tranzakció #Letiltott bankkártya #Kártyára utalás
2022. nov. 17. 01:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Kártyára nem lehet utalni. A bankszámlára utalnak, annak meg nincs köze a kártyához.
2022. nov. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
22%

#1 Lehet. A kártyás vásárlás visszatérítése is így kerül vissza hozzád.


Általában a letiltott kártyára utalta pénzt is megkapod. Nekem már többször volt hogy már egy hónapja nem létező kártyára jött meg a lóvé. Egyszer használatos kártya volt, vásárlás után azonnal megsemmisült, de mikor visszaküldtem az árut a pénzt ugyanúgy megkaptam.

2022. nov. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

Ti hol adjátok meg a kártyaszámotokat, hogy utaljanak rá? Miért nem jó a bankszámlaszám, vagy akár a telefonszámod, e-mailed? Minek megadni ennyire érzékeny adatot, áruljátok már el!


A bankszámla megvan, a kártya csak a te egyik lehetséges hozzáférésed a számládhoz. #1 a válasz.

2022. nov. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
64%
Pl sportfogado oldalon ha bankkartyaval fizetsz be akkor bankkartyara fizetnek ki. Ugyanugy a bankszamlara erkezik a penz csak epp eleg hozza a kartya adatai. Visanal régóta van ilyen, tudtommal mar mastercardra is.
2022. nov. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Kártyára nem lehet utalni, az csak egy eszköz a számládhoz. Maga a tranzakció a bankszámlák között zajlik le, hiába csak a kártya kell hozzá, ezért tudják a számlára visszautalni a pénzt.
2022. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
15%
Ne okoskodj. Van kartyara utalas. Kulonben egy bet365 hogyan fizetne ki mashogy ha csak a kartyaadatojat ismeri es a szamlaszamot nem? Ugy hogy a kartyara utalja a penzt ami technikailag a szamlara erkezik. De ettol ez meg kártyás kifizetésnek hivjak.
2022. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
80%

A bet365 úgy fizet ki kártyára, hogy előtte befizettél. Tehát a számládat is ismeri, illetve a bank úgyis hozzáköti a kártyádat a számládhoz. Hívhatjuk kártyás fizetésnek, de attól a kártya ugyanúgy csak egy eszköz marad, és a pénz ugyanúgy a számládon lesz.

Elég megnézni ezt az oldalt, ez a kérdés is ilyen, amikor a kérdező nincs tisztában a bankszámla és a bankkkártya közti különbséggel.

2022. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%

Már ezerszer leírtuk itt is, és felnőtt embernek amúgy is illene tudnia, hogy pénzt nem a kártyára, hanem SZÁMLÁRA lehet utalni. A számlaszámod nem változik, az akár 100 évig is lehet ugyanaz, és teljesen független attól, hogy a kártyád közben akár hetente is változhat.


Kártyaadatokkal való fizetés-indítás nyilvánvalóan létezik, viszont arra meg egyértelműen alkalmatlan egy már érvénytelen kártya. De még egyszer: a pénz NEM a kártyára érkezik, hanem a számlára. Amikor bankkártya adatot adsz meg (ez akkor szokás, mikor te fizetsz és nem fordítva), akkor azzal az adattal a bankod szintén a számla adataidat adja meg a másik félnek utána. Egy könnyebbség csak, hogy a kártyád adatait írhatod be, mert az nálad van, a számlaszámod meg nem feltétlenül. De a bankod azzal utána téged mint számlatulajdonost beazonosít.


Tehát a gyengébbek kedvéért még egyszer: csak a számla tud pénzmozgást végezni és pénzt "tárolni", a kártya nem!

2022. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
11%
A bet365 a kartyaadatokst ismeri, a hozzátartozó bankszamlaet nem. Ezert card withdrawal es nem bank transfer a neve
2022. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
32%

Te szerencsétlen! Ha a bankkártyád adatait ismeri, akkor ismeri a számlaadataidat is, mert a bankkal lekommunikálja!

Ne legyél már ennyire szerencsétlen. Minek demonstrálod, hogy tipikus agyatlan tini vagy? Mindenki látta már az első válaszodból is.

2022. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!