Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megvehetem -e a leendő feleség...

Megvehetem -e a leendő feleségem lakásának felét, ha jelzáloghitel van rajta és a házasságkötéstől közösen törlesztenénk tovább?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha a leendő feleségem lakása felerészben az enyém is lenne, mert nekem nincs saját lakásom, és nekem ez sokat jelentene az életem önállósodása szempontjából. Az önrész és az eddig befizetett törlesztések felét kifizetném neki, ha a lakást felerészben a nevemre lehetne írni. Neki ez ellen a házasságkötés után nincs ellenvetése. A Banknak van -e? (nyilván ez neki nagyobb biztonságot ad, de vajon megnehezíti -e a dolgot?)
2010. okt. 18. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

minek? ha közösen fizetitek (márpedig a jövedelmetek közös vagyon), akkor válás esetén megillet a befizetéseitek felének értékében a lakás


ha meg lejár a hitel, és még házasok vagytok, akkor a feleséged neked ajándékozza a felét és kész



kár erre illetéket fizetni, ráadásul duplán, mert neki az eladás, neked meg a vétel után kéne és akkor még a szerződésmódosítási díjról nem is beszéltünk....


viszont azért egy házassági szerződést kössetek, biztos ami le van írva alapon ;)

2010. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!