Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp faktoring hitellel van...

Otp faktoring hitellel van nagy gondom, mi lesz?

Figyelt kérdés
Felvettem még 2018ban az otp banknàl 800.000ftot, amelyet felmondtak évekkel ezelőtt, mert baleset miatt nem tudtam dolgozni, és nem tudtam fizetni a részleteket. A hitelt részletfizetéssel a mai napig fizettem. Hol tudtam, hol nem tudtam, ezért ez is felmondàsra került. Mai napon kaptam egy fizetési meghagyàst, amelyben az szerepel, hogy 800.000ft plusz jàrulékai (300.000ft) -tal tartotom az otp faktoring felé. Ebből màr beszàmítàsra került 960.000! Ft àltalam befizetett összeg. Ezek normàlisak? Ezt megtehetik velem? Kérem, valaki segítsen!
2023. okt. 16. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Megtehetik. De ez olyan sok?


+800000

+300000

-960000

—————

=140000 forint ha jól értelek.

2023. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert ezek szerint 8+3=11, és ebből elvileg 960.000teljesült, tehàt nem értem, akkor miért kell még majdnem 2x kifizetnem ugyanazt a nyomorult tartozàst? Ne értsetek félre, én nem akarok tartozni senkinek, de ez szerintem túlzàs. Egyszerűen nem is értem.
2023. okt. 16. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye van ilyen, hogy


kamat.


Ha egyszer ráérsz elolvasni a hitelszerződést, amit aláírtál, abban benne van, hogy az mennyi, és hogyan kell számolni vele.

Ha részletesen végigköveted az adósságod hányattatott életútját, akkor forintra fillérre ki lehet számolni, hogy pontosan akkora a fennmaradó tartozásod, amennyi a fizetési meghagyáson szerepel. Ezt neked is ki kellene tudnod számolni, ha magadra vállaltad a kötelezettséget, de szerencsédre a bank fenntart egy infrastruktúrát ami pontosan vezeti a nyilvántartást, s ezt helyetted hatóságok és külső szakértők ellenőrzik is.


Neked csak vállalnod kellene a felelősséget az aláírásodért… Ez nem várható el egy felnőtt embertől? 🤷‍♂️

2023. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igényléskor volt valamilyen szerződött futamidő és kamat, ami az OTP-ben 2018-ban ekkora hitelnél kb 20%, mivel ez valamilyen személyi kölcsön lehetett. Nem fizetés miatt biztosan kaptál egy rakás felszólító levelet, amit az OTP nem ingyen küld, tehát a behajtás költségeit szépen rápakolták a tartozásodra. Mivel még ezután sem fizettél rendesen, felmondták a hiteledet, így átkerültél az OTP Faktoringhoz , ahol már az eredeti szerződésedhez képest sokkal rosszabb feltételeket kaptál, tehát biztosan magasabb lett a kamat. Mivel még ekkor sem kaptad össze magad, továbbra is össze-vissza hol fizettél, hol nem, szintén rakódtak további behajtási költségek a tartozásodra, majd mikor egyösszegű követeléssé vált a tarozásod, ez lett a vége, amit a levélben kaptán.


Igen, az OTP jelen esetben normális, azt teszi a rosszul fizető adósával, ami amúgy a szerződésedben, és a banki Hirdetményben is szerepel, rád terhel a kamatok mellett egy rakás költséget, mert nem fizettél sosem a szerződés szerint.


A bankoknak nincs szociális érzékenysége, a rosszul teljesítő adósokat kőkeményen büntetik késedelmi kamatokkal, behajtási költségekkel, ezért fordulhat elő, hogy a tartozásod bőven megemelkedett a költségek miatt, míg ha normálisan fizetted volna a részleteket, már nem lenne tartozásod.

2023. okt. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyire megugrik a tartozás mértéke ha behajtóhoz kerül egy hitel :(


Egy nem fizetett hitelre azt mondani, hogy az adósságnak hányattatott életútja van...hát ezt imádom :D

2023. okt. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig nagyon kevés pénzből éltem, meg a beteg szüleimet kellett segítenem anyagilag, anyu élete végéig intézményben lakik, amit fizetnem kell. Tudom, nem mentség, meg senkit nem érdekel az ember magànélete. Most lett diplomàm, és most kezdtem októberben egy normàlis munkahelyen, ahol màr keresek annyit, hogy havi 100.000ftosàval visszafizessem. Komolyan mondom, soha többet nem akarok felvenni semmilyen hitelt, legfeljebb lakàsra, ha oda jutunk. Nem akarom mentesíteni magam, de havi nettó 148000ftot kerestem nyàron... :( Remélem, most màr össze fogom tudni kapni magam...
2023. okt. 17. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Siman megallapodhatsz veluk. Hovd fel oket, mond el hogy jobb munkad lett, jobb fizetesed, szeretned visszafizetni reszletekben. Ennyi.

Erre mindig vevok a koveteleskezelok. Megkerdezed mennyi van vissza pontosan a hitelbol es kalkulalsz mennyit tudnal havonta fizetni. Aztan megallapodtok telefonban ok neg kuldenek egy szerzodest/megallapodast errol, meg nehany csekket.

2023. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most azon van a nagy meglepődés, hogy egy hitelre kamatot kell fizetni...?

Nehéz élet vár rád báttya, ha ennyire egyszerű vagy.

2023. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, ne magyarázkodj. Itt akinek kedve tartja kötözködni az úgyis beleáll a kérdezőbe, bármit is ír.
2023. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!