Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme volt régebben a...

Mi értelme volt régebben a svájci frank alapú hitelnek?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem akkor svajci frankban vették fel a hitelt és igy is szamolta a bank a torlesztot. Na de az emberek forintot kapnak, igy azt a bank atvaltja CHFre ami lehet tobb forintba kerul neked 1 ev mulva ha romlik a forint vagy erosodik a frank.


Ez miért jo az embereknek? Nem lett volna egyszerubb forintban felvenni ha forintban kapjak a fizetesuket is?


En dollarban kapom a fizetesem mert kint elek, a hiteleim is dollar alapuak(masmilyen nincs is) de nem is vennek fel ugy hitelt ha tudom hogy kesobb megugorhat a torlesztom.


dec. 12. 01:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Jóval olcsóbb volt a thm
dec. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Megkaptad szinte fele annyi thmre mintha forint alaput vettel volna fel
dec. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
69%
Eleinte sokkal kevesebbet kellett fizetni, de később jól rábasztak.
dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Plusz be volt kamuzva hogy kizárt hogy nőjön a törlesztő
dec. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi vettünk fel chf lakáshitelt


Azonos összeg, azonos banknál, 2 ajánlat, 2006


Huf törlesztő 93000 huf/hó


Chf törlesztő 47000 huf/hó- ez lett, legmagasabb havi, amit fizettünk kb 78000 huf/hó volt, még így is jobban jártunk, mint a forinttal. Egyszerűen ennyire megbízhatatlan volt a forint akkoriban (is)

dec. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Svájci frank alapon kezdetben fizettem 37 500Ft-ot, ez kedvezményes kamatozású volt 2,1%-os kamattal + ingyen biztosítás 2 évig.

Ft alapon lett volna havi 90 000Ft, 9,3%-os kamattal.


Még az elszállt árfolyamon is kb ugyan ott , sőt jobb pozícióban lettem volna, ha nem csalnak a kamatokkal! Mivel a svájci frank alapú "kedvezményes" = akciós kamat volt, nem voltak érvényesek rá a jogszabályok, így 3 hónap után a **** bank felemelte 12,9%-ra a kamatot, persze adott 5 napot a teljes fennálló hitelem végtörlesztésére...

Más bankok vagy ajánlatot sem adtak ennyi idő alatt, illetve kaptam egyet szintén akciós svájci frank alapon 1,2%-al olcsóbban, de immáron már tudtuk, hogy ezekre sem érvényes a jogszabály!

dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Plusz ugye a hitelügyintézők szinte csak azt ajánlgatták, és még nagyobb összegekre is próbálták rábeszélni az embereket, mert annyira kedvező volt a kamat.
dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Sokkal alacsonyabb volt a kamata, mint a forinthitelnek.

Én kocsira vettem fel CHF hitelt. Az indult havi 24 ezres törlesztővel, a forintalapú lett volna 42 ezer. És akkor a frank volt 150 forint. Nyilván tudtam, hogy emelkedni fog, bár azért ekkora emelkedésre nem számítottam, viszont még így is 38 ezer volt a maximum, amit fizetni kellett, tehát jobban jártam, mint a forinthitellel.

dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

@4


Semmi ilyesmi nem volt bekamuzva.


Csupáncsak sokaknál visszaütött a kapzsiság.

dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Lehet a 4-esnek is a kamatot kamuzták, hogy nem fog változni és ő is besz***phatott egy 10%-os emelést :(
dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!