Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felveszem a babavárót, de...

Ha felveszem a babavárót, de van készpénzem, akkor lehet az önerő a babaváró összegével megegyező lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés

Ha a babaváró igénylését követő 90 napon belül igénylem a CSOK-ot, akkor a babavárónak csak a 75%-át fogadják el, mint önerő. Ez tiszta.


De mi van, ha nekem amúgy is van mondjuk 5 millióm, a babaváró 11 millió és én 10 milliót fizetek be a lakásba önerőnek. Ez több, mint a babaváró 75%-a, viszont a saját pénzem is benne van. Ezt úgy számítják, hogy a babaváróból beraktam 5 millliót és a sajátomból 5-öt vagy úgy, hogy a babaváróból raktam be mind a 10-et?


dec. 26. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok szakértője a szaporodási pénzeknek, de banki oldalról nézve azt feltételezem, hogy ez is úgy működik mint bármilyen más hitel. A kedvezményezettnek utalják eleve
dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1: A babaváró az szabadon felhasználható, itt a kedvezményezett maga az igénylő.
dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt úgy számolják, hogy a babaváróból beraktál 8,25-öt a sajátodból meg 1,75-öt. Ha bármilyen lakáshitelt, csok hitelt igényelsz, akkor úgy számolnak, hogy az igényelt babaváró 25%-ával csökkentik a maximálisan felvehető lakáshitel/csokhitel összegét. 11 milliónak a 75%-a kb. 8,25 millió (gyors fejszámolás után).
dec. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a megértésem, hogy tökmindegy, hogy van-e készpénzem, ígyis-úgyis csökken a maximális hitelösszeg, ha babavárót igényeltem. Jól értem ezt? Kerestem a neten, de nem találtam meg sehol egyértelműen leírva, hogy mi van, ha amúgy is lenne önerőnek való.
dec. 26. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: igen, csökken, de nézzünk egy példát:

40 millió a lakás és magas jövedelmed van.

Felveszel 11 millió babavárót és mellette van 5 millió önerőd. Még 24 millió kölcsönre lenne szükséged. A maximális hitel amit felvehetsz az a lakás értékének akár 90%-a is lehet 2024-től ha 41 év alatti vagy, jelenleg egyébként 80% a limit. Tehát elméletben 36 millió hitelt is kaphatnál akár, mínusz a felvett babaváró 25%-a. Persze a valóság más. Lehet, hogy a 40 milliós ingatlant a bank csak 35 millióra értékeli és továbbra is 20% önerőt kér, tehát max 28 millió forintnyi lakáshitelt ad, viszont ebből az összegből is le kell vonni a felvett babaváró 25%-át.

dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felvetted a babavárót és nem telt el a 90 nap, akkor úgy kell számolni, hogy van 2,5 millió hitel az ingatlanon, ennyivel több önerőt kell betolnod, ami hitelnek fog számítani.
dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, a 11 milliónál már nem 2.5 millió
dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!