Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Unicredit banknál hogy működik...

NemaRendőrség kérdése:

Unicredit banknál hogy működik az egészségpénztáras törlesztés?

Figyelt kérdés

Van az Unicredit banknál lakáshitelem, illetve az OTP banknál ep számlám. Az önsegélyező alapomon van bőven pénz, így szeretném használni azt törlesztésre.


Az Unicredites bankár azt mondta, hogyha ezt akarom csinálni akkor minden hónapban kérvényeznem kell az előtörlesztést, ami eléggé kényelmetlennek tűnik.

Nincs egyszerűbb módja ennél a banknál?



febr. 6. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
És ez itt a bankod ügyfélszolgálata szerinted...?
febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, jaj de buta vagyok.

Akkor szólok, a gyakorikérdések üzemeltetőjének, hogy szüntesse meg az oldalt mert mindent meg lehet máshol is kérdezni.

Biztos meg fogják érteni, és rájönnek az oldal feleslegességére...

febr. 6. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Nincs ilyen, hogy egészségpénztáras törlesztés.

Kifizeted a törlesztést a Unicreditnek, aztán az egészségpénztárból emiatt felvehetsz havi 40ezret (a saját korábban berakott pénzedből + annak hozamaiból)


A Unicreditnek semmi köze ahhoz, hogy te az EP-ből pénzt veszel ki.

Még az se kell, hogy arra a számlára utalja ki az EP a pénzed, ahol a hitelt fizeted.

Úgyhogy ne foglalkozz vele, mit a Unicredites mondott.


A pénztár felé kell leigazolnod, hogy adott hónapban a törlesztés megtörtént, olyan módon, ahogy a pénztár kéri. A pénztárnál érdeklődj.

febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De van olyan, hogy az ep egyből a hiteltörlesztést utalja, de olyan bonyolult kijárni (szerintem), hogy én meg sem próbáltam.

OTP ep esetén viszonylag könnyű a szitu, felmész a honlapjukra, megnézed a jelzáloghitel törlesztési támogatáshoz milyen igényt kell beadni, miket kell csatolni. Ha megküldték a pozitív bírálatot, akkor minden hónapban küldeni kell nekik a számlakivonatodat és visszautalják az összeget (van felső határa). Ennyi.

febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazad van. Lényeg, hogy megoldható a Unicredit nélkül a dolog, és akkor kevesebb vele a gond.

A másik megoldásnak én semmi kézzelfogható előnyét nem látom, az egyszerűbbel szemben.

febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy nem kell minden hónapban igazolgatni, meg odafigyelni rá, de egy idő után annyira rutinszerűen jön a havi teendők között és annyira nem tart semeddig, hogy a fenének sem volt kedve egyezkedni a bankkal, hogy egyáltalán mit akarok, tuti katyvasz kerekedik belőle és a hajamat tépem mire sikerül elintézni... :) Szóval egyszerűbb ez így.
febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!