Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut megtakarítási számla...

Revolut megtakarítási számla megéri?

Figyelt kérdés
Most vezették be a megtakarítási számlát ami csomagtól függően 1.25-4.75 %-ot kamatozik. Megéri 1.25%-osba betenni pénzt (nem nagy összeget, de bármikor kivehető)? Ebből még adó lejön?

febr. 21. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Ennél számtalan helyen többet kapsz, lightyear, gránit, stb 6% korul.

Igen, adózni kell utána.

febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, nem ezen szeretnék meggazdagodni, da ha már ott parkol egy kis zsebpénz akkor gondoltam miért ne kamatozzon? Csak rajta veszteni nem akarok.

Nem vagyok egy nagy penge matekból, de azt írja 1.25% az éves kamat viszont naponta kerül jóváírásra, akkor ha 1 évnél hamarabb "kiveszem" még ennyit sem ér el ugye?

febr. 21. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Vannak, akiket nem szabadott volna kiengedni általános iskolából.
febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

" Csak rajta veszteni nem akarok."


Nem tudom milyen valutába tartanád a pénzed, de a 1.25-4.75 %-ot kamat simán lehet reálveszteség.

febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Évente 1,25% az naponta 1,25% x 1/365.
febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, van Ft és euro is a számlámon, leginkább online vásarlásra használom. Nyilván a Ft elinflálódik amúgy is de az euro nem.


3-as köszi, ez nem segített.

febr. 21. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"Nyilván a Ft elinflálódik amúgy is de az euro nem."


Az euro nem inflálódik? rekod magas euro inflációk vannak jóreggel csókolom.

febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
#6: Érted, hogy mi az az infláció?
febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Hàt, nem bàntàsból de a kérdezőnek làtaszólag nem sok fogalm van gazdaságról, pénzügyekről.


Az euro is inflàlódik, meg a dollár is.

febr. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem sértődök meg mert egyértelmű hogy nem értek ehhez, mondjuk elvileg épp erre van az oldal hogy kérdezni lehessen.

Sajnos 20 év az oktatási rendszerben nem tanított meg a napi pénzügyek kezelésére, hiába beszélek 4 nyelven és van 2 diplomám.

Tisztában vagyok vele hogy az euro is inflálódik valamennyire, a forinthoz képést viszont nem, vag, kevésbé. Próbából beraktam 10000Ft-ot, most kamatozott 0.29Ft-ot ami pont 0.29-cel több mint amit akkor kamatozik ha nem csinálok vele semmit.

Nincsenek millióim sajnos, ahogy írtam egy kis költőpénz van a számlán.

Valaki írta privátban az állampapírt. Köszi, de ahhoz még annyira sem értek és ha jövő héten kéne a pénz, nehezebb hozzáférni (gondolom).

febr. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!