Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tettetek ebben a helyzetbe...

Mit tettetek ebben a helyzetben? "A" hitellel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés
5 éve igényeltem "A" hitelt az OTP banknál (ahová a fizetésemet is utalják) A hitelkeretem kb. félévente változott, hol magasabb, hol valamivel alacsonyabb lett. Jelenleg gyeden vagyok, evidens tehát, hogy már tartósan (több, mint fél éve) a megszokottnál jóval alacsonyabb jövedelem érkezik a folyószámlára. Mivel idén nyáron dinnyetermesztésbe fogtunk a férjemmel, de sajnos veszteségünk lett belőle, a jelenlegi hitelkeretemet lassan kimerítem. Két hete kaptam levelet a banktól, hogy felülvizsgálják a hitelkeretet és valószínűleg módosítani fogják (gondolom jócskán lefelé). A férjem 2 hete ment ki Írországba dolgozni, ám pénzt még kb. egy hónapig nem fog tudni küldeni. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben a jelenlegi hitelkeretem és a módosított, alacsonyabb hitelkeret között olyan nagy lesz a különbség, hogy a folyószámlára érkező jövedelmem nem fedezi a különbözetet, (de elképzelhető, hogy még kéthavi sem) akkor mi a teendő. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit ajánlott a bank? Igazából kölcsönt nem szeretnék felvenni, mert már törlesztek egy személyi kölcsönt.
2010. okt. 24. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Egy jó tanács..Ha úgy látod,hogy képtelen vagy törleszteni vagy kijön egy felszólító levél rögtön reagálj rá..Kérj részletfizetési kérelmet,indokolva,hogy miért nem tudsz fizetni..Írd bele,hogy te mennyit tudsz fizetni..Mire a levél beérkezik,és elbírálják,majd választ kap eltelik 1-2 hónap is..Addigra meg a férjed is tud már küldeni pénzt neked..Jó pont,hogy nem húzod ki magad a fizetés alól,és így kevesebb gond fog érni..
2010. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az "A" hitel, a számlára érkező pénz háromszorosa lehet, max 800.000 ft.
2010. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló! Nem kapott felszólítást, csak egy levelet, amelyben közlik, h felülvizsgálják a hitelkeretét. Egyébként ha fizetési felszólítást kapott volna, akkor szóról szóra úgy kell(ene) eljárnia, ahogy Te leírtad!
2010. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 22.44

" .Ha úgy látod,hogy képtelen vagy törleszteni vagy kijön egy felszólító levél"

Írtam hogy HA vagy kijön egy levél..Nem azt írtam,hogy kapott már..

De írhatom így is

HA KAPNI FOGSZ egy felszólító levelet vagy bármit ami a kérdezőnek nem kedvező ,akkor reagáljon rá..A levelezéssel pár hónapig lehet húzni az időt..

2010. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így helyesebb. Hisz még NEM KAPOTT felszólító levelet. De legalább ha kapni fog, tudja merre hány méter.
2010. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
pl most azonnal kérd a gyedet postai úton ;)
2010. okt. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy dologra nagyon figyelj! Ha lecsökkentik a hitelkeretedet, tehát módosítják a szereződésedet, akkor onnantól a különbözetet hátralékként fogja kezelni a bank. Lehet levelezni, kérelmeket írni, de a tartozás akkor is fennáll majd és ha folyamatosan 90 napig tartozol a bruttó minimálbérnek megfelelő összeggel, akkor automatikusan BÁR listára kerülsz akkor is, ha kértél halasztást. Ezt mindenféleképpen célszerű elkerülni.
2010. okt. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyik előzővel, hogy kérjed a gyededet utána postai úton, majd részletekben kezd el a csökkentett hitelkeretet visszatörleszteni, nehogy úgy járj, hogy megérkezik a gyed, és egy fillért sem fogsz tudni belőle levenni, mert az egész a hitelkereted feltöltésére megy.28L
2010. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ sokat segítettetek. Sajnos a hitelkeret a számlára érkező jövedelemnek már csak a duplája lehet. Ezt a bankban mondták nekem, ezért is fordultam segítségért. A háromszorossal még nem is lettem volna olyan nagy bajban. Még egyszer köszi, rendesek vagytok.
2010. okt. 25. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!