Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja még mindig...

Miért gondolja még mindig ennyi nő, hogy jó ötlet olyannal gyereket vállalni aki semmit nem segít otthon?

Figyelt kérdés

Főleg a párkapcsolatok rovatban van rengeteg panaszkodós kérdés, hogy elegük van már a párjukból mert mindent egyedül csinálnak a gyerek körül stb. És ha megkérdezed, hogy a gyerek előtt segített-e akkor valahogy mindig az a válasz, hogy hát igazából nem.

Hogy gondolhatja valaki, hogy ha a párja nem foglalkozik a háztartással, semmilyen felelősséget igénylő dologhoz nincs kedve, mindenbe csak pár hónapig fektet energiát akkor majd a gyerekkel más lesz? Hogy lehet, hogy ennyire nem tudnak a párjuk magatartásából következtetni arra, hogy nem lesz jó apa?


2020. jún. 12. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Azt hiszik, a gyerek miatt majd megváltozik a pasi
2020. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbben a gyerektől várják a változást. Sajnos sokan szar kapcsolatba is amiatt vállalnak gyereket, hogy az majd megjavítja a kapcsolatot, és majd a gyerek lesz a megoldás. Aztán jön a pofára esés
2020. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De hogy lehet ezt még mindig elhinni amikor ott az ezer meg egy ellenpélda?
2020. jún. 12. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mert azt képzeli, ő a kivétel.
2020. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán magukat is túlbecsülik. Azt hiszik, ha kiesik a képletből a 8-10-12 óra munka + bejárás, akkor röhögve elboldogulnak a házimunkával + gyerekkel, a gyerek majd szépen ellesz úgyis. Aztán amikor olyan gyereket dob a gép, akivel se éjjelük, se nappaluk, még pisilni meg enni se tudnak tőle, annyira gáz, akkor - érthető módon - kiakadnak. Pedig a férfi tényleg nem változott. Ők nem kalkulálták bele eléggé, hogy nem feltétlenül egyszerű, "szobanövény" típusú gyereket dob a gép. Azt hiszik, annyira durva csak nem lehet, aki arról számol be, hogy igen, az biztos csak panaszkodik vagy valamit rosszul csinál, de ők majd igyekeznek jól csinálni, és akkor minden rendben lesz, elboldogulnak, nem szorulnak segítségre.
2020. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert ostobák és/vagy ezt dobta a gép, benne vannak a korban és mindenképp szeretnének gyereket.
2020. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert fogalmunk sincsen, hogy milyen az élet egy gyerek mellett. Hogy mennyi plusz teendő lesz. Nem nagy dolog megfőzni, kimosni, kitakarítani kettő emberre, de ha van már egy gyerek a képben és gyakorlatilag alig tudsz megcsinálni mellette valamit, zombiüzemmódban élsz hónapokig, akkor jönnek rá, hogy valóban kéne a segítség...én ezt gondolom. Nyilván tisztában vannak vele korábban is, hogy ilyen a pasi. Csak arra nem számítanak, hogy mennyire többletmunka lesz az úgy, hogy van egy gyerek is, illetve akkor szembesülnek vele, hogy a gyerek nem indok a pasinak, hogy segítsen.
2020. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Pont ez az.Mi az,hogy segít?Amikor mindenki otthon van,miért nem közös feladatok vannak?Amíg a másik dolgozik,az anya is ugyanúgy "dolgozik",gyakorlatilag meg sem áll.(Persze vannak kivételek,akik tojnak mindenre..)

Nekem sikerült egy olyan férj,akiről tudtam,hogy nem egy háztartási tündér.Nagy szerelem,csodálatos szex,és ezen kívül a jég hátán is megél,családszerető.Elfogadtam,hogy ilyen,cserébe,hogy ilyen érzéseket vált ki belőlem.Aztán jött a gyermek,meg kellett küzdeni érte,majd hamar jött a második.Kiütközött,hogy neki meló,meló,meló,hoppá,közben lestarpált anyuka,alig él,kimerült,eszébe jut,hogy mi lesz,ha kimúlik a fáradtságtól..Akkor már kevesebb meló,több otthoni "segítség",pl.nem egyedül 2 pici gyerekkel vásároltam be,többet foglalkozott velük hiszen ezért VÁLLALTUK együtt őket,de még mindig nem az igazi.Majd visszamentem dolgozni,felváltva vittük öket oviba,bölcsibe,de a háztartási meló szintén rám várt 90%ban,de legalább a gyerekeket el tudta rendesen látni.Majd 2 év és eldöntöttük,kertes házba költözünk,és jöhet a 3.baba.Már sokkal jobb a helyzet,mosogatógépbe pakol,a gyerekekkel elpakolja a játékokat,sepreget,felmos.Kertet,udvart rendez.Nem mindent,de azért nagyon-nagyon sokat fejlődött a 12-13 év alatt.Nekem is sokszor kellett panaszkodnom,átbeszélni,hogy mit szeretne,nem lesz ez így jó,stb.,de nekem megéri,mert ugyanúgy,sőt jobban szeretem,mint valaha.Csodálatos apa,aki imádja a gyerekeit,dolgozik értünk,csak nem egy házitündér.3 gyerekkel is elvan,ha nekem dolgom van.(Bár izzad rendesen.)Megértem a panaszkodást,de pl.én nem irogattam senkinek erről. Hanem a férjemmel próbáltam elfogadtatni,hogy ez így nem jó.Sokszor sajnos a közvélemény is az,hogy az anya van otthon,csináljon mindent ő a kisgyerekek körül.

2020. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!